4. den v Miláně: O finále si to rozdají de Minaur s Munarem a Tsitsipas s Rubljovem

9. 11. 2018, 12:00
Previews 0
V rámci čtvrtého hracího dne letošního ročníku Next Gen ATP Finals v Miláně jsou na programu semifinálové souboje. Úvod dnešního programu obstarají neporažený Alex de Minaur a Jaume Munar. Druhý finalista vzejde ze zápasu mezi neporaženou nasazenou jedničkou Stefanosem Tsitsipasem a loňským finalistou Andrejem Rubljovem.
NÁŠ DNEŠNÍ VÝBĚR
de Minaur (2-Austr.) - Munar (7-Šp.) | Next Gen Arena (19:00 SEČ)
Tsitsipas (1-Řec.) - Rubljov (5-Rus.) | Next Gen Arena (21:00 SEČ)

Alex de Minaur (31.) - Jaume Munar (76.) | Next Gen Arena (19:00 SEČ)
První semifinále letošního ročníku Next Gen ATP Finals obstarají neporažený Alex de Minaur z Austrálie a španělský tenista Jaume Munar. Debutanty Turnaje mistrů do 21 let čeká třetí souboj a de Minaur má svému soupeři rozhodně co oplácet, jelikož oba předchozí duely s ním prohrál.

Devatenáctiletý de Minaur letos v hale vyhrál jen jeden ze čtyř zápasů, a to v Tokiu. Na posledních akcích ve Stockholmu (Kohlschreiber) i v Paříži (López) vypadl hned v prvním kole. V Miláně začal očekávaným hladkým vítězstvím nad Caruanaou, porazil i Rubljova a poradil si také s Fritzem. Ve skupině ztratil jediný set.

Jednadvacetiletý Munar na své poslední akci (challenger v Brestu) přerušil sérii pěti porážek. Ve francouzské hale si poradil s domácími Lestiennem a Denollym, ale ve čtvrtfinále neměl šanci proti ve formě hrajícímu Berankisovi. V prvním zápase ve čtyřech setech prohrál s jedničkou Tsitsipasem, po pětisetové bitvě nestačil na Hurkacze, ale postup do semifinále si zajistil, když bez ztráty setu zdolal Tiafoea.

Alex de Minaur - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Washington,  Sydney (finále);  Shenzhen,  Brisbane (semifinále)
Největší úspěchy v hale: Next Gen ATP Finals (semifinále)
Bilance: 50-29
Bilance z posledních 10 zápasů: 6-4
Bilance v hale: 4-3
Bilance proti hráčům Top 50-100: 15-8 (kariérní 17-10)
Grandslamy: Australian Open (1. kolo), French Open (1. kolo), Wimbledon (3. kolo), US Open (3. kolo)

Alex de Minaur - Next Gen ATP Finals
Kariérní bilance: 3-0
Nejlepší výsledek: semifinále (2018)
Loňský výsledek: nehrál
Generálka: Stockholm (1. kolo), Paříž (1. kolo)
Odehrané zápasy: Caruana (4-1 4-1 4-2), Rubljov (4-1 3-4 4-1 4-2), Fritz (4-3 4-1 4-2)

Jaume Munar - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Kitzbühel (semifinále)
Největší úspěchy v hale: Brest challenger, Quimper challenger (čtvrtfinále)
Bilance: 39-30
Bilance z posledních 10 zápasů: 3-7
Bilance v hale: 6-11
Bilance proti hráčům Top 31-50: 4-2 (kariérní 4-2)
Grandslamy: Australian Open (1. kolo), French Open (2. kolo), Wimbledon (kvalifikace), US Open (2. kolo)

Jaume Munar - Next Gen ATP Finals
Kariérní bilance: 1-2
Generálka: Antverpy (1. kolo), Brest challenger (čtvrtfinále)
Odehrané zápasy: Tsitsipas (3-4 3-4 4-3 2-4), Hurkacz (2-4 2-4 4-2 4-3 1-4), Tiafoe (4-1 4-3 4-1)

Stefanos Tsitsipas (15.) - Andrej Rubljov (68.) | Next Gen Arena (21:00 SEČ)
I neporažený Stefanos Tsitsipas, který stejně jako de Minaur ve skupině ztratil jediný set, má svému dnešnímu soupeři co oplácet. Nejvýše nasazený bude čelit loňskému finalistovi Andrejovi Rubljovovi, s nímž loni prohrál bitvu na halovém challengeru v Quimperu.

Dvacetiletý Tsitsipas se v hale ve Stockholmu dočkal premiérového titulu, když ve čtyřech zápasech ztratil jediný set. Velmi dobře si vedl také v Basileji, kde až ve čtvrtfinále podlehl výborně hrajícímu Medveděvovi. V Paříži naopak skončil hned po prvním zápase, v němž nestačil na Džumhura. V Miláně potvrdil roli favorita proti Munarovi, Tiafoeovi i Hurkaczovi. Ve skupině ztratil jediný set.

Jednadvacetiletý Rubljov odehrál před Next Gen ATP Finals dva halové turnaje. Doma v Moskvě v prvním kole ve třech setech prohrál s Kyrgiosem, ve Vídni se jako lucky loser dostal do hlavní soutěže, ve které porazil Kudlu a poté nestačil na Kukuškina. Na Next Gen ATP Finals začal vydřenou výhrou nad Fritzem, poté prohrál s de Minaurem a v posledním zápase skupiny potvrdil roli favorita proti Caruanaovi.

Stefanos Tsitsipas - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Stockholm (vítěz);  Toronto,  Barcelona (finále);  Washington,  Estoril (semifinále)
Největší úspěchy v hale: Stockholm (vítěz)
Bilance: 54-30
Bilance z posledních 10 zápasů: 8-2
Bilance v hale: 14-8
Bilance proti hráčům Top 50-100: 14-9 (kariérní 19-18)
Grandslamy: Australian Open (1. kolo), French Open (2. kolo), Wimbledon (osmifinále), US Open (2. kolo)

Stefanos Tsitsipas - Next Gen ATP Finals
Generálka: Stockholm (vítěz), Basilej (čtvrtfinále), Paříž (2. kolo)
Odehrané zápasy: Munar (4-3 4-3 3-4 4-2), Tiafoe (4-3 4-3 4-2), Hurkacz (4-1 4-3 4-1)

Andrej Rubljov - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Dauhá (finále);  Washington (semifinále)
Bilance: 20-23
Bilance z posledních 10 zápasů: 4-6
Bilance v hale: 8-7
Bilance proti hráčům Top 11-20: 1-2 (kariérní 3-4)
Grandslamy: Australian Open (3. kolo), French Open (nehrál), Wimbledon (nehrál), US Open (1. kolo)

Andrej Rubljov - Next Gen ATP Finals
Kariérní bilance: 5-3
Nejlepší výsledek: finále (2017)
Loňský výsledek: finále
Generálka: Moskva (1. kolo), Vídeň (2. kolo)
Odehrané zápasy: Fritz (4-2 1-4 3-4 4-3 4-2), de Minaur (1-4 4-3 1-4 2-4), Caruana (4-3 4-1 4-2)