Anderson zastavil Herberta a získal svůj třetí titul

29. 8. 2015, 22:04
Aktuality 14
ATP WINSTON-SALEM - Kevin Anderson ve Winston-Salemu vyhrál generálku na US Open. Devětadvacetiletý Jihoafričan dnes ve svém 11. finále na okruhu ATP zdolal francouzské překvapení uplynulého týdne Pierra-Huguese Herberta a získal teprve třetí titul.
Kevin Anderson

Patnáctý hráč světa Anderson ve finále ani jednou neztratil podání a dva brejky mu stačily k tomu, aby si připsal třetí turnajový triumf v kariéře. Čekal na něj více než tři roky, naposledy zvítězil v roce 2012 v Delray Beach. Od té doby prohrál sedmkrát ve finále.

Trofej pro vítěze podniku ve Winston-Salemu zvedl Anderson nad hlavu po českém tenistovi Lukáši Rosolovi, který zde triumfoval loni.

Naopak 140. hráč světa Herbert ve svém prvním singlovém finále na okruhu ATP neuspěl. Čtyřiadvacetiletý francouzský tenista se věnuje zejména čtyřhře, letos vyhrál s krajanem Nicolasem Mahutem turnaj v Queen's Clubu a v deblovém žebříčku mu patří 21. pozice.