ATP zveřejnila kalendář pro rok 2020

  • ATP zveřejnila kalendář pro nadcházející tenisovou sezonu. Oproti letošnímu tenisovému roku došlo hned k několika změnám, a to hlavně z důvodu zavedení nového ATP Cupu, kterým bude nová sezona zahájena. V kalendáři se našlo místo pro celkem 63 turnajů ATP, hrát se bude napříč 29 státy světa.
    15. 3., 13:02 | Aktuality |  0 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

Největšími změnami prošel hned úvodní měsíc roku. Novou tenisovou sezonu totiž od roku 2020 bude pravidelně zahajovat nový ATP Cup, jenž bude přímou konkurencí Davis Cupu. Konat se bude ve třech městech po dobu deseti dní. Dvě pořadatelská města již byla oznámena, budou jimi Brisbane a Sydney, které tak přišly o turnaje ATP. Třetí pořadatelské město bude teprve oznámeno.

V novém turnaji bude bojovat 24 zemí, celková dotace činí 15 milionů dolarů a vítězové si mohou připsat až 750 bodů do žebříčku ATP. Týmová soutěž ATP se do kalendáře vrací po osmi letech. Mezi lety 1978 a 2012 se v německém Düsseldorfu konal tzv. ATP World Team Cup.

Po ještě delší době, konkrétně 12 letech, se do kalendáře vrací turnaj v australském Adelaide, jenž bude spolu s novozélandským Aucklandem představovat poslední možnou generálku na úvodní grandslam sezony Australian Open, které se o týden posouvá a začne až 20. ledna.

Podnik v indickém Puné, na němž mohli tenisté zahajovat tenisový rok, se bude hrát ihned po skončení Australian Open, společně s argentinskou Córdobou (antuka) a francouzským Montpellierem (hala).

Únorová halová akce v bulharské Sofii se přesouvá až na konec září. Tenisté tak budou moci po Métách a Petrohradu strávit v evropských halách týden navíc, než se přesunou na šňůru asijských betonů.

Zatím stále není rozhodnuto o poslední generálce před Wimbledonem. K Eastbourne by se měl přidat ještě jeden travnatý podnik, konkrétně v Evropě. Největším kandidátem je švédský Svaneholm. Nově vzniklý turnaj by měl nahradit tureckou Antalyi.

Po skončení březnových akcí Masters v Indian Wells a Miami budou mít hráči pouze dva týdny, než vypukne antukové Masters v Monte Carlu, doteď měli na odpočinek o jeden týden více.

Na konci července se budou konat olympijské hry v japonském Tokiu. O týden se tak posouvá kanadské Masters s názvem Rogers Cup.

Možná naposledy bude Turnaj mistrů hostit Londýn, jelikož mu v příštím roce končí pořadatelská práva. Ty ale může opět získat a závěrečných vrchol sezony hostit až do roku 2025, pokud uspěje proti dalším kandidátským městům.

Poslední změnou je, že hodiny na kurtu budou hlídat aktéry jednotlivých zápasů na všech turnajích ATP.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist