Bartyová: Na termínu mi nezáleží, hlavně abych měla vůbec šanci na French Open titul obhajovat

  • Změna termínu letošního French Open vyvolala v tenisovém světě velkou kontroverzi. Světové jedničce Ashleigh Bartyové však na datu konání nezáleží, loňská šampionka bude vděčná už i jen za možnost obhajovat loňský triumf.
    19. 3., 15:32 | Aktuality |  3 komentáře
    Ashleigh BartyováAshleigh Bartyová 
     
  • Profil hráče

"S Guy Forgetem (ředitel turnaje) jsem ještě nemluvila, ale určitě budu turnaj hrát, ať je termín jakýkoli," řekla ke změně Bartyová. "Doufám, že budu mít v září šanci obhajovat titul. Jakoukoli šanci hrát zase turnaje bych teď brala všema deseti. V téhle situaci jsou ovšem důležitější věci, udělám vše pro to, abychom byli zdraví a v bezpečí," vyjádřila se ke změně termínu na 20. září až 4. října.

Třiadvacetiletá Australanka loni právě na French Open získala svůj jediný dosavadní grandslamový vavřín a stala se první australskou šampionkou pařížského grandslamu od roku 1973 (Margaret Courtová).

Vzhledem k přerušení sezony do 7. června a zmražení obou žebříčků kvůli pandemii koronaviru se Bartyová v čele ženského světového hodnocení udrží minimálně tři měsíce.

Letos Bartyová stihla odehrát 14 zápasů s bilancí 11-3. V lednu v Adelaide se radovala z premiérového triumfu na domácí půdě, následně si zahrála semifinále domácího Australian Open.

Pokud nedojde na další přerušení, ženy by se měly na kurty vrátit na travnatých dvorcích v Nottinghamu a Hertogenboschi.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (3)
19.03.2020 19:12Od: Davor1
"Třiadvacetiletá Australanka loni právě na French Open získala svůj jediný dosavadní grandslamový vavřín a stala se první australskou grandslamovou šampionkou od roku 1973 (Margaret Courtová)."

Trochu blbosť nie? Stosurovej grandslam sa nepočíta? :D
[ Reagovat ]
19.03.2020 19:28Od: Ondřej.Jirásek
ano, mělo tam být FO, ne grandslamu :) díky.
[ Reagovat ]
19.03.2020 17:25Od: Forehand
Svetova jednotka na strane RG.

Co na to pospisil?
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist