Berdycha či Nadala přibrzdil déšť, Roddick vypadl

25. 6. 2011, 08:46
WIMBLEDON MUŽI - Ani pátý hrací den se ve Wimbledonu neobešel bez pauzy zaviněné deštěm a na pokraji postupu do osmifinále zůstal například Tomáš Berdych. Po prvním vyhraném setu byl přerušen také zápas světové jedničky Rafael Nadala. Kdo stihl odehrát duel 3. kola byl Andy Roddick, kurt ale spokojený neopouštěl. Se Španělem Felicianem Lópezem neuhrál ani set.
Andy Roddick

Chvíli před možným postupem zastavil déšť Tomáše Berdycha, jenž v třetím kole vede nad Američanem Alexem Bogomolovem 6-2 6-4 4-3 (15-0) a podává. Zápas by se měl dohrávat v sobotu.

Berdych v utkání s Bogomolovem potvrzoval suverenitu z minulých duelů. Loňský finalista kráčel za postupem do osmifinále, nicméně po hodině a tři čtvrtě byl zápas přerušen kvůli dešti. Více než hodinu pořadatelé čekali, zda se počasí nad Londýnem nezlepší, ale poté veškerý dnešní program zrušili.

Po prvním setu byl přerušen také zápas Rafaelu Nadalovi, který stihl s Gillesem Mullerem úvodní sadu vyhrát ve zkrácené hře. Španěl s Lucemburčanem hraje poprvé po šesti letech, naposledy s ním právě ve Wimbledonu prohrál.

Příliš radosti, že se jeho zápas dohrál, jistě neměl trojnásobný finalista Andy Roddick. Američan vypadl nečekaně ve 3. kole se Španělem Felicianem Lópezem, s nímž v dosavadních sedmi duelech neprohrál. López nastřílel 28 es, o pět víc než proslavený americký "bombarďák" Roddick, a zvítězil 7-6 7-6 6-4.

"Je to moje velké vítězství. Hrál jsem s Andym mnohokrát a vždycky mě porazil. Teď jsem mu to ale vrátil na tomhle krásném dvorci, což je na tom to nejúžasnější," rozplýval se 44. hráč světa López po nečekaném vítězství na Centrálním kurtu.

Osmnáctiletý Bernard Tomic je ve Wimbledonu katem Rusů. Po Davyděnkovi vyřadil i Igora Andrejeva, s nímž otočil dohrávku druhého kola. Australský kvalifikant zvítězil 4-6 5-7 6-3 6-4 6-1 a podruhé v kariéře na grandslamu postoupil do 3. kola. O překonání svého maxima se utká se Söderlingem.