Bouzková přehrála Blinkovovou i potřetí a v Adelaide prošla kvalifikací

• WTA ADELAIDE - Marie Bouzková na svém prvním turnaji v letošní sezoně prošla dvoukolovou kvalifikací turnaje WTA 500. V australském Adelaide nejvýše nasazená Češka po včerejší bitvě s Francescou Di Lorenzovou přehrála hladce Rusku Annu Blinkovovou, s níž neztratila set ani ve třetím vzájemném střetnutí.
    3. 1., aktualizováno | Aktuality |  5 komentářů
    Marie BouzkováMarie Bouzková

Marie Bouzková zahajuje sezonu v australském Adelaide, kde z pozice nasazené jedničky prošla dvoukolovou kvalifikací.

Včera zdolala ve třech setech Američanku Francescu Di Lorenzovou, přestože ve třetím setu prohrávala 1-4 s mankem dvou brejků. A dnes už si mnohem snadněji poradila 6-2 6-4 s Ruskou Annou Blinkovovou, s níž vyhrála hladce ve dvou setech i třetí vzájemný duel.

Dnešní souboj sice začala ztraceným servisem a prohrávala 0-2, další podání už však soupeřce nedarovala a po hodině a půl mohla s úsměvem na tváři slavit první úspěšně absolvovanou kvalifikaci od ledna 2020. Od té doby v ní hrála jen dvakrát a pokaždé neuspěla.

O první výhru v hlavní soutěži po bezmála čtyřech měsících si Bouzková zahraje v souboji úspěšných kvalifikantek s Řekyní Despinou Papamichailovou (h2h 0-0), která dnes zdolala po 2 hodinách a 22 minutách boje Švýcarku Stefanii Vögeleovou.

Ve druhém kole už na vítězku čeká šestá nasazená Kazaška Jelena Rybakinová, jež zdolala ve třech setech domácí Storm Sandersovou.

V Adelaide startovala také Petra Kvitová, skončila ale hned po svém úvodním vystoupení. V prvním zápase po téměř čtvrt roce podlehla domácí divoké kartě Priscille Honové.