Bývalá 32. hráčka světa Oprandiová ukončila kariéru

  • Romina Oprandiová svou kariéru protkanou častými zdravotními potížemi na tenisových kurtech neukončí. Čtyřiatřicetiletá Švýcarka v říjnu podstoupila poslední ze 16 operací a další pokus o návrat na kurty už nepodnikne.
    5. 5., 10:34 | Aktuality |  0 komentářů
    Romina OprandiováRomina Oprandiová 
     
  • Profil hráče

Oprandiová, která reprezentovala Itálii a posléze Švýcarsko, na okruhu ITF vybojovala celkem 26 titulů, ovšem na hlavní tour na trofej nikdy nedosáhla. Jejím maximem je finále v Marrákeši v roce 2014, kde v tom samém roce slavila jediný deblový triumf na okruhu WTA. V žebříčku to nejvýše dotáhla na 32. místo.

Bez zisku titulu na největších turnajích možná do tenisového důchodu odchází i kvůli častým zdravotním potížím. Jen s ramenem musela na operaci celkem sedmkrát a zátěž nezvládala ani její kolena či zápěstí.

Poslední, celkově 16. chirurgický zákrok, podstoupila v říjnu. Po operaci zápěstí se rozhodla už v kariéře nepokračovat. Na tenisových kurtech tak švýcarskou rodačku, která po skončení sezony 2015 odehrála pouhých 40 soutěžních zápasů a ten poslední absolvovala loni v červnu, už neuvidíme.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist