Celý týden jsem hrála solidní tenis, radovala se Svitolinová po obhajobě triumfu v Dubaji

  • Jelina Svitolinová včera ve finále turnaje v Dubaji přehrála 6-4 6-0 Rusku Darju Kasatkinovou, podruhé v kariéře obhájila titul a vybojovala již svou 11. trofej. Jsem spokojená s tím, jak jsem tu celý týden hrála. Byl to solidní týden, radovala se po triumfu Ukrajinka.
    25. 2. 2018, 14:00 | Aktuality |  2 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Jelina Svitolinová se včera stala po Petře Kvitové druhou tenistkou, která letos vyhrála dva turnaje. Třiadvacetiletá Ukrajinka po lednovém triumfu v Brisbane nenašla přemožitelku ani na turnaji v Dubaji, kde plnila roli nasazené jedničky a obhájkyně titulu. "Cítím se báječně a jsem šťastná, že jsem dokázala obhájit titul," radovala se na tiskové konferenci Ukrajinka.

"Jsem spokojená s tím, jak jsem tu celý týden hrála. Myslím, že jsem odehrála čtyři solidní zápasy, dobře jsem podávala, returnovala, byla jsem soustředěná a snažila se si chodit pro body. Ano, některé momenty se mi nepodařily, ale celkově bych řekla, že jsem hrála solidní tenis," hodnotila průběh celého týdne aktuálně čtvrtá hráčka světa, jež v Dubaji porazila Wangovou, Osakaovou, Kerberovou a ve včerejším finále i Kasatkinovou.

Svitolinová vyhrála už sedmé finále v řadě a svou skvělou finálovou bilanci vylepšila na 11-2. V Dubaji obhájila loňský titul, což se jí na okruhu WTA povedlo podruhé. Poprvé úspěšně obhajovala triumf v ázerbájdžánském Baku 2014.

"Užívám si to. Mám za sebou báječný vstup do sezony, který mi dodal hodně sebedůvěry a já si teď opravdu užívám každý zápas a každý míč. Věřím si a vím, že když hraju svou hru, jsem schopná porážet i ty nejlepší hráčky," konstatovala Ukrajinka. "Nebylo to lehké finále, to rozhodně ne, soupeřka hodně bojovala, ale já jsem se snažila hrát svou hru a zůstat koncentrovaná na každý míč, což se mi podařilo."

Titul v Dubaji obhájila jako třetí v historii, před ní to dokázaly jen Belgičanka Justine Heninová (2003-2004) a Venus Williamsová (2009-2010). "Bylo úžasné slyšet své jméno spolu s Justine a Venus. Věděla jsem o tom už před finále, takže mě to možná i trošku motivovalo," smála se Svitolinová. "Jsem šťastná, že to nakonec dobře dopadlo."

"Každý turnaj, který jsem vyhrála, mi něco přinesl. Pokaždé je to velká výzva, kterou musíte přijmout a věřit tomu, že můžete vyhrát. Každá z nás jde do turnaje s tím, že touží být na konci vítězkou. Já jsem ráda, že jsem tu letos zvládla pozici nasazené jedničky a obhájkyně titulu, protože tohle na nás vyvíjí tlak. Byla jsem čas od času nervózní, ale dokázala jsem se s tím vypořádat, což byl klíč k úspěchu."

"Moc volna mě teď nečeká. Nyní poletím do New Yorku, pár dní si odpočinu a pak hurá do Indian Wells," dodala Ukrajinka."

 

Petr Pokorný, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (2)
25.02.2018 14:21Od: tommr Svitolina
její finálová bilance je obdivuhodná. Zatím sice nemá žádné úspěchy z GS, ale vzhledem k jejímu věku je to jen otázka času kdy se prosadí i na nich ...
[ Reagovat ]
25.02.2018 14:10Od: Jariinho
Stále mi přijde na kurtu jako rozmazlené děcko, ta tenisova elegance se už nenosí ...
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist