Češi trénují před Davis Cupem v Bosně, Forejtek a Lehečka dorazí v úterý

  • Čeští tenisté zahájili přípravu na zápas prvního kola evropsko-africké zóny Davisova poháru v Bosně a Hercegovině. Halu v Zenici pro tři a půl tisíce diváků už si vyzkoušeli týmová jednička Jiří Veselý a mladíci Tomáš Macháč s Daliborem Svrčinou. Vítěz juniorky US Open Jonáš Forejtek a Jiří Lehečka se k týmu připojí v úterý odpoledne.
    9. 9. 2019, 19:20 | Aktuality |  0 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

"Jsem rád, že se Jonáš (Forejtek) zdržel v Americe a vyhrál US Open, což je obrovský úspěch," uvedl kapitán Jaroslav Navrátil na sociálních sítích daviscupového týmu.

Jako první si tvrdý povrch a míče vyzkoušeli ráno Svrčina s Macháčem. Poté trénoval Veselý s kapitánem Navrátilem. "Je to nádherná hala. Povrch je spíš pomalejší, něco podobného jako na Australian Open, ale máme čas si zvyknout. Do pátku se srovnáme a kluci budou připraveni," řekl kapitán.

Tenisté v neděli přiletěli do Sarajeva, odkud auty dorazili do Zenice. "Hotel a hala jsou nedaleko centra a od sebe asi sto metrů," popsal mluvčí týmu Karel Tejkal. Večer tým na dálku fandil Forejtkovi a sledoval i část z finále dvouhry mužů.

Domácím bude v sestavě překvapivě chybět očekávaná jednička Damir Džumhur. Vítěz si zajistí účast v kvalifikaci o finálový turnaj v příštím roce.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist