Češkám bude na finálovém turnaji BJKC v Glasgow chybět jedna z největších opor, Krejčíková je zraněná

  • České tenistky se musí ve finálovém turnaji o Pohár Billie Jean Kingové obejít bez jedničky Barbory Krejčíkové. Bývalá světová dvojka se dnes omluvila kapitánovi Petru Pálovi kvůli zraněnému zápěstí. Náhradu za ni Pála povolávat nebude. Češky vstoupí do soutěže ve čtvrtek zápasem proti Polsku, o den později je čeká v základní skupině tým USA. Postoupí pouze vítěz skupiny.
    9. 11., aktualizováno | Aktuality |  20 komentářů
    Barbora KrejčíkováBarbora Krejčíková 
     
  • Profil hráče

"Bohužel musím oznámit, že Bára nebude v týmu kvůli zranění. Bolí ji levé zápěstí. Už před semifinále Turnaje mistryň mi říkala, že ji to bolí víc, že asi nebude moci hrát dvouhru, ale že debla zvládá. Poté ale šla na magnetickou rezonanci a teď mi volala z Londýna, že tam je nález. Vzhledem k tomu, aby se to nehoršilo, se rozhodla nenastoupit," řekl novinářům Pála.

Aktuálně 21. hráčka světa Krejčíková měla v Glasgow vytvořit deblový pár s Kateřinou Siniakovou. S ní letos vyhrála tři grandslamové tituly a naposledy se probojovala do finále Turnaje mistryň.

"Zklamání je velké. Těšila jsem se, že budu reprezentovat a po víceméně vydařeném tripu do Ameriky předvedeme formu i v Glasgow. Jsem smutná z toho, jak se to sešlo. Je to pro mě hodně hořké," řekla na dálku po telefonu Krejčíková.

Zápěstí ji bolelo od zářijového turnaje v Tallinnu. "Od té doby jsem hrála s tejpem. Dalo se s tím ještě hrát, ale během posledního týdne v Americe se už bolest stupňovala tak, že jsem ji cítila i přes prášky. Jsem z toho hodně špatná," litovala Krejčíková a vysvětlila, že ji zranění limituje především při hraní bekhendu.

Loňská dvojnásobná vítězka Roland Garros musela vynechat část sezony i na jaře, kdy kvůli zranění lokte nehrála tři měsíce. Po návratu vyhrála se Siniakovou Wimbledon a US Open. Ve dvouhře triumfovala na podzimních turnajích v Tallinnu a Ostravě.

Český tým zůstane v Glasgow ve složení Karolína Plíšková, Markéta Vondroušová, Karolína Muchová a Siniaková. "Jde o to, aby si zahrála Katka a dali jsme hlavy dohromady, kdo bude zítra hrát dvouhry a čtyřhry. Uděláme vše pro to, abychom porazili Polsko, a poté uvidíme před Amerikou," řekl Pála.

Definitivní nominaci oznámí kapitán v den zápasu. Uzávěrka je v 16:00 SEČ, hodinu před startem prvního duelu. "Diskuze bude asi večer širší. Čekali jsme, že čtyřhra bude jasná a že se jen pobavíme, kdo by měl hrát dvouhry. Je to ale nejlepší pár světa (Siniaková/Krejčíková) a je to komplikace, ale zase je dobré, že všechny holky, co tu jsou, umí hrát čtyřhru a už ji hrály. Jde o to teď vybrat nejlepší volbu," dodal Pála.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (20)
09.11.2022 23:49Od: JohnB
Pro český tým jen dobře, podvodnice
[ Reagovat ]
09.11.2022 18:59Od: com
klídek.. s Kájískem vyhrajem tak jako tak smilesmile A když prohrajem, tak o body, ani prachy nejde, takze vlastne nejde stejne o nic smile
[ Reagovat ]
09.11.2022 17:29Od: tommr Bára Krejčíková
tím jsou asi vysvětleny její nepřesvědčivý výkony z poslední doby. Doufám že to zase nebude trvat půl roku než se dá dohromady ...
Pro náš tým to není žádný zásadní oslabení stejně jako v případě odstoupení Peguly u Američanek. V singlu by Bára stejně nikoho neporazila a v deblu může hrát Katka s kýmkoli z ostatních hráček ...
[ Reagovat ]
09.11.2022 18:31Od: Mony
V singlu by Bára stejně nikoho neporazila.. smile.. Ty perlis čím dál vic
[ Reagovat ]
09.11.2022 18:42Od: tommr
ty už si asi zapomněl jak dopadla ve finále BJK Cupu loni - a to nebyla zraněná ...
[ Reagovat ]
09.11.2022 18:50Od: Dobry-den
Loni vyhořela, když chtěla odehrát všechno, a místo toho zakončila sezónu 6 singlovýma porážkama v řadě...
[ Reagovat ]
09.11.2022 19:52Od: Patapuff
Vloni si ukousla velký sousto a pak se s ním zadusila.
[ Reagovat ]
09.11.2022 19:39Od: paddy
Přesně tak, žádná ztráta, singl by prohrála a do debla by nenastoupila
Ať klidně singl prohraje Plíšková, vždyť je to jedno smile
[ Reagovat ]
10.11.2022 13:54Od: Jan
Když v Ostravě vyhrála nad Swiatekovou a turnaj vyhrála, tak tvrzení, že by v singlu nikoho neporazila je poněkud nadnesené smile Samozřejmě by musela být zdravá. S tím zápěstím by asi nikoho neporazila.
[ Reagovat ]
10.11.2022 14:02Od: tommr
měl jsem samozřejmě na mysli jen tento konkrétní turnaj. Bára z formy a ještě k tomu zraněná by prostě byla v singlu bez šance ...
Jak to s ní bude dál si netroufám odhadovat. Pokud ale bude i nadále víc nemocná než zdravá tak asi tu lonskou veleúspěšnou sezonu už nikdy nezopakuje ...
[ Reagovat ]
10.11.2022 14:16Od: Jan
To se uvidí, jak na tom bude dál zdravotně. Stejně tak Vondroušová, Muchová ...
[ Reagovat ]
09.11.2022 16:53Od: Patapuff
Po tom loňském tyátru nijak překvapivá zpráva.
[ Reagovat ]
09.11.2022 16:02Od: Alien
Cože? Tak to je ohromná komplikace pro náš tým a velice bolestivá zpráva pro nás, její věrné fanoušky! Báro drž se, jsme s tebou!
[ Reagovat ]
09.11.2022 15:43Od: misa
Česko bez tří nejlepších singlistek letošní sezony. Aspoň se můžou předvést ty další :)
[ Reagovat ]
09.11.2022 15:46Od: makro99
a bez tří nejlepších světových juniorek..
[ Reagovat ]
09.11.2022 15:52Od: misa
Aspoň v něčem je Česko světovou špičkou. Pak má ještě nejlépe značené turistické trasy. A to je myslím všechno.
[ Reagovat ]
09.11.2022 15:54Od: Krisboy
Nejvíce vypitého piva na osobu smile
[ Reagovat ]
09.11.2022 16:01Od: misa
Nejrychleji rostoucí zadlužení v Evropě smile
[ Reagovat ]
09.11.2022 17:27Od: baba
ještě musíme připomenout řiťolezectví ...v tom jsou jsme taky hodně dobří ....když ne nejlepší, tak top 5 určitě
[ Reagovat ]
09.11.2022 19:48Od: ladinec
Máme být na co hrdí.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist