Čeští tenisté s v Budapešti chválí antuku u nákupního centra

  • Čeští tenisté mají za sebou před baráží Davisova poháru první trénink na kurtu postaveném u nákupního centra v Budapešti. O antuce před zápasem s domácími Maďary řekli, že je rovná a zatím i docela rychlá.
    10. 9., 19:39 | Aktuality |  8 komentářů
    antukový kurt v Budapeštiantukový kurt v Budapešti 
     

Tenisté dnes dopoledne absolvovali tříhodinový tréninkový blok a povrch si vyzkoušelo kompletní kvarteto. "První pocity jsou důležité. Jak Lukáš (Rosol), tak i Jirka (Veselý) hráli velmi dobře," řekl kapitán Jaroslav Navrátil serveru Tenisový svět a doplnil: "Nicméně není důležité, jak to vypadá v pondělí. Podstatné bude, jak bude forma vypadat ve čtvrtek a pátek, kdy se rozhodne o tom, kdo bude hrát."

Povrch si po úvodním testování Češi pochvalovali. "Kurt je rovný a poměrně rychlý," řekl Lukáš Rosol. "Na to, že je to první den, tak si myslím, že je velice dobrý. Zkušenosti z jiných zemí jsou takové, že začátky nebývaly ideální," řekl Navrátil.

S českou jedničkou Veselým a Rosolem trénovali také Adam Pavlásek a deblista Roman Jebavý. "Je teplo, celkově super počasí. Máme dost času se připravit, aby to bylo ještě lepší, ale měl jsem z toho dobrý pocit," uvedl Rosol.

Antukový dvorec pořadatelé připravili na ploše hned vedle parkoviště u nákupního centra Lurdy Ház. Hráči mají zázemí - šatnu, masážní místnost, odpočívárnu i sprchu a toalety - v přilehlém velkém stanu. Každý tým v něm má pro sebe jednu polovinu.

Přes oběd výprava ani nejela na hotel, ale přes parkoviště využila blízkosti restaurací v obchodním centru. "Šli jsem do čínského koutku," řekl ČTK mluvčí daviscupového týmu Karel Tejkal. Cestou mezi prodejnami hráče nikdo o podpis nežádal, ač šli v dresech. "Nikdo se ani neotáčel," doplnil Tejkal.

Do pátečních dvouher bude kapitán vybírat dvojici z tria Veselý, Rosol a Pavlásek, otevřené je i složení čtyřhry. V dubnu zvládli utkání evropsko-africké zóny v Ostravě proti Izraeli Veselý s Pavláskem, ale to se hrálo je na dva vítězné sety. V baráži čeká tenisty klasický daviscupový model se zápasy na tři vítězné sady.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (8)
11.09.2018 13:24Od: Krisboy
Vrchol sezony je tu! Laver Cup, Turnaj Mistrů i grandslamy blednou před hvězdným obsazením tohoto zápasu.
[ Reagovat ]
11.09.2018 12:52Od: Frick Divim se
Že to nechtěli hrát v tom Národnim tenisovym centru, kde se hrála ATP 250. Pevnej centrkurt tam sice též neni, ale určitě by nemusely bejt sprchy někde ve stanu.
[ Reagovat ]
11.09.2018 14:48Od: George_Renel
A ty budeš vykládat něco o Stromovce. :-)
[ Reagovat ]
10.09.2018 20:18Od: Fandina
Tak to je zajímavé řešení, postavit kurt vedle parkoviště u nákupního centra. V každém případě držím palce, doufám, že naši kluci vyhrají. Pojďte!!!
[ Reagovat ]
10.09.2018 21:18Od: FulnekUltras
peruánskí indiáni
[ Reagovat ]
11.09.2018 13:10Od: turista
Taky věřím, že našim hráčům bude chutnat maďarský tenisový perkelt, poradí si i s nebezpečným Fucsovicsem a vyhrají.
[ Reagovat ]
11.09.2018 13:24Od: gigin
Ale on nehraje. Má spory s domácím svazem.
[ Reagovat ]
11.09.2018 17:40Od: turista
No tak tím líp pro naše barvy. Takhle snad Jirka a spol. ten maďarský tenisový perkelt zvládnou snadněji.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist