Čilič utekl Verdascovi ze stavu 0-2 i z mečbolů. Při druhém mu Španěl pomohl dvojchybou

18. 1. 2019, 18:42
Aktuality 22
AUSTRALIAN OPEN - Chorvat Marin Čilič pošesté v kariéře a potřetí na Australian Open vyhrál zápas, v němž prohrával 0-2 na sety. V dnešním utkání 3. kola loňský finalista udolal hodinu po půlnoci Fernanda Verdasca, když ve čtvrtém setu přežil dva mečboly. Španěl nastřílel 27 es a většinu zápasu se mohl o podání opřít, jenže v klíčovém okamžiku při druhém mečbolu udělal dvojchybu.
Marin Čilič

Marin Čilič v posledních pěti zápasech s Fernandem Verdascem prohrál pouze jeden set, ale dnes byl ve 3. kole Australian Open dlouho na pokraji porážky, která by ho vyřadila ze hry o zopakování loňského finále.

Pětatřicetiletý Verdasco získal první dvě sady a byť ve třetí uhrál jen jeden game, v tie-breaku čtvrtého setu si vypracoval dva mečboly. Ale nevyužil ani jeden.

První mečbol Čilič odvrátil při vlastním servisu, při druhém byl vydán na milost Verdascovi. Zkušený Španěl druhým podáním trefil jen pásku, spáchal svou teprve třetí dvojchybu a z promarněné šance se už nevzpamatoval.

Sedmý hráč světa Čilič ze stavu 7-8 v tie-breaku otočil na 10-8 a v pátém setu nedal Verdascovi šanci.

"Ten tie-break byl hodně náročný. Nakonec rozhodl jeden úder. S tou páskou (u mečbolu) jsem měl trochu štěstí. Myslím, že jsem byl vůbec v klíčových okamžicích šťastnější," uvedl Čilič poté, co po čtyřech hodinách a 18 minutách zvítězil 4-6 3-6 6-1 7-6 6-3.

"Byly to neuvěřitelné emoce. Když jsem prohrával 0-2 na sety, musel jsem pak zdolat velký kopec," oddechl si Čilič, jemuž se podařilo otočit zápas po prohře v úvodních dvou setech pošesté v kariéře. Třikrát se mu to povedlo na US Open, které v roce 2014 vyhrál, a třikrát na Australian Open.

"Prostě spadnete do propasti a pak uvidíte, co se s tím dá dělat," dodal třicetiletý Chorvat, jenž se o čtvrtfinále utká s dalším Španělem Robertem Bautistou (h2h 4-1), s nímž utrpěl jedinou porážku před třemi lety právě v Melbourne.

Šampion úvodního turnaje sezony v Dauhá Bautista po dvou pětisetových výhrách dnes ušetřil síly, když desátého nasazeného Rusa Karena Chačanova porazil 6-4 7-5 6-4 a vyhrál tak i osmý letošní zápas.

V osmifinále grandslamu je třicetiletý Bautista podeváté, ale ještě nikdy v něm neuspěl. V Melbourne v něm ztroskotal třikrát - na Dimitrovovi (2014), Berdychovi (2016) a Raonicovi (2017).