Čilič v Melbourne podlehl Chardymu po nevyužití pěti mečbolů

1. 2. 2021, 22:34
MELBOURNE 2 - Marin Čilič má za sebou nešťastný vstup do sezony. V Melbourne zkušený Chorvat podlehl Francouzi Jérémymu Chardymu, přestože měl v rozhodujícím tie-breaku pět mečbolů.
Marin Čilič (© AFP)

Marin Čilič pár dní po absolvování povinné čtrnáctidenní karantény v Melbourne odehrál svůj první letošní zápas proti Jérémymu Chardymu, který si už před třemi týdny zahrál čtyři utkání v turecké Antalye.

32letý Chorvat začal proti rozehranějšímu soupeři lépe a získal první set, druhou sadu však ztratil a rozhodnout musel třetí set. V něm došlo na tie-break a Čilič se dostal k pěti mečbolům. Žádný však nevyužil a nakonec po dvou a půl hodinách boje prohrál 6-2 3-6 6-7.

Třiatřicetiletý Francouz si o čtvrtfinále zahraje s krajanem Gillesem Simonem, nebo Švédem Eliasem Ymerem.

Zítra v Melbourne vstoupí do sezony také Jiří Veselý, který se utká s Portugalcem Fredericem Silvou. Tomáš Macháč startuje na Great Ocean Road Open a čeká ho domácí James Duckworth.