Davenportová, Pierceová a Martínezová kandidují do Síně slávy

6. 9. 2013, 09:37
Aktuality 1
Bývalá světová jednička Američanka Lindsay Davenportová a další grandslamové šampionky Mary Pierceová z Francie a Conchita Martínezová ze Španělska jsou nominovány do tenisové Síně slávy. Šanci na přijetí mezi legendy má i slavný kouč a provozovatel vyhlášené tenisové akademie na Floridě Nick Bollettieri.
Lindsay Davenportová

O přijetí nových členů Síně slávy rozhodne několikaměsíční hlasování novinářů. Slavnostní ceremoniál v americkém Newportu se uskuteční příští rok 12. července. 

Sedmatřicetiletá Davenportová vyhrála 55 turnajů ve dvouhře včetně Australian Open, Wimbledonu a US Open. V čele žebříčku byla celkem 98 týdnů a čtyřikrát zakončila rok na prvním místě, což se povedlo jen čtyřem tenistkám v historii. 

O rok starší Pierceová má tituly z Australian Open a Roland Garros, celkem ovládla 18 turnajů. V žebříčku byla nejvýše na třetí příčce. 

Jednačtyřicetiletá Martínezová dokázala jako jediná španělská hráčka triumfovat ve Wimbledonu, kde v roce 1994 porazila ve finále Martinu Navrátilovou. Někdejší světová dvojka má na kontě 33 singlových titulů.

Luboš Zabloudil, ČTK

Komentáře

1
Přidat komentář
smazaný uživatel
Text příspěvku obsahoval závadný obsah a byl redakcí vymazán.
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist