Daviscupový tým vedou Lehečka s Macháčem, chybí zraněný Veselý

  • V nominaci českého týmu na zářijovou baráž tenisového Davis Cupu v Izraeli jsou Jiří Lehečka, Tomáš Macháč, Zdeněk Kolář a Dalibor Svrčina. Domácí dvojka Jiří Veselý chybí kvůli zraněnému stehnu, Vít Kopřiva se omluvil z důvodu očekávání narození potomka. Informoval o tom v nahrávce pro média kapitán Jaroslav Navrátil.
    6. 9., 19:05 | Aktuality |  0 komentářů
    J. Lehečka a T. Macháč (© AFP)J. Lehečka a T. Macháč (© AFP) 
     

Tenisté odehrají barážové duely na tvrdém povrchu v Tel Avivu 16. a 17. září. Vítěz postoupí do kvalifikace na finálový turnaj v roce 2023. "Máme velmi mladý tým, ale jsou tam zkušenosti z minulých zápasů v Rakousku a Argentině. Doufám, že kluci budou zdravotně připravení. K utkání do Izraele jedeme určitě v roli mírných favoritů," řekl Navrátil.

Hlavním tahounem by měla být především česká jednička a 61. hráč světa Lehečka. Dvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi vyhrál v srpnu challenger v Liberci. Na US Open nedotáhl v 1. kole nadějně rozehraný zápas se čtvrtfinalistou letošního Wimbledonu Cristianem Garínem z Chile.

O rok starší Macháč postoupil v New Yorku z kvalifikace do hlavní soutěže, kde prohrál po pětisetovém boji s nasazenou jednadvacítkou Nizozemcem Boticem van de Zandschulpem. "Jejich výsledky jsou v poslední době slušné," uvedl Navrátil.

Izraelci dosud nominaci nezveřejnili. Kapitán českého týmu očekává, že v ní bude jejich jednička a 355. hráč na světě Jišaj Oliel. Chybět by neměl ani hráč páté stovky žebříčku ATP Edan Lešem. Podle Navrátila mohou Izraelci nasadit do čtyřhry také veterány Dudiho Selu a Jonathana Erlicha.

Baráž se odehraje na tvrdém povrchu. "Napřed se mělo hrát venku na antuce, ale nebyli schopní zajistit areál pro dva nebo tři tisíce diváků a ani kurty podle regulí ITF. Kvůli tomu se bude hrát v hale v Tel Avivu. Bude to určitě bouřlivé jako všude, ale kluci už hráli před většími návštěvami," podotkl Navrátil.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist