Davyděnko do osmifinále nepostoupil

19. 3. 2008, 08:36
Čtyři tenisté ze světové desítky budou na turnaji v Indian Wells chybět v osmifinále. Tomáš Berdych a Andy Roddick vypadli už v 2. kole, a včera napodobil Davida Ferrera i Rus Nikolaj Davyděnko, když v boji o osmifinále nestačil na domácího Mardyho Fishe. Favoritky mezi ženami už v bojích o postup do čtvrtfinále s menšími potížemi uspěly.
Nikolaj Davyděnko, světová čtyřka, v Indian Wells prohrál už ve třetím kole

Čtvrtý nasazený hráč turnaje série Masters v Indian Wells Nikolaj Davyděnko prohrál ve třetím kole s domácím Mardym Fishem 3-6 2-6. Agresivní styl 97. hráče světa na ruského tenistu platil a Fish nyní bude bojovat o účast ve čtvrtfinále s Australanem Lleytonem Hewittem, dvojnásobným vítězem turnaje z let 2002 a 2003. Ten vyřadil dalšího Rusa Michaila Južného po setech 7-5 a 6-1. Fish hraje na Pacific Life Open na divokou kartu.

V Indian Wells je tak posledním hráčem s tímto označením. Možnost hrát na divokou kartu dostal i Mario Ančič. Ten v úvodních dvou kolech podal dobré výkony, ale ve třetím zápase na Španěla Juana Carlose Ferrera překvapivě nestačil. Vyrovnaný a dramatický duel prohrál až v tiebreaku rozhodující sady těsně 7-9. Utkání trvalo přesně 3 hodiny a osmadvacetiletý Ferrero vyhrál i čtvrtý vzájemný souboj. Pomalu se mu začíná vracet kvalitní příprava na turnaje na rychlém povrchu v dobrých výsledcích.

Ivanovičová i Šarapovová vyhrály 2-1 na sety
Bez menšího klopýtnutí se neobešel postup do čtvrtfinále dvou největších favoritek na zisk titulu v Indian Wells. Nejvýše nasazená Srbka Ana Ivanovičová prohrála s Italkou Schiavoneovou úvodní sadu 2-6, ale druhé dějství zvládla lépe psychicky a utkání nakonec otočila vítěznými sety 7-5 6-2.

Ruska Maria Šarapovová neprohrála ani 17. letošní zápas. V Indian Wells sice s Ukrajinkou Alonou Bondarenkovou ztratila set, ale po výhře 6-2 5-7 6-4 se už může připravovat na čtvrtfinálový souboj s obhájkyní titulu Danielou Hantuchovou - ta za obhajobou kráčí zatím bez ztráty "kytičky". V osmifinále opět neztratila ani set s Indkou Mirzaovou. V druhé sadě Slovenka sice dvakrát prohrála vlastní servis, ale dokázala set dotáhnout do tiebreaku, ve kterém uspěla a celý zápas vyhrála 6-1 7-6.