Del Potro v Acapulcu porazil tři hráče Top 10 a po pěti letech vyhrál turnaj ATP 500

4. 3. 2018, 07:25
Aktuality 21
ATP ACAPULCO - Juan Martín Del Potro v mexickém Acapulku porazil podruhé v kariéře tři hráče Top 10 během jednoho turnaje a vybojoval svou nejcennější trofej od podzimu 2013. V boji o celkově 21. titul devětadvacetiletý Argentinec přehrál bez ztráty podání osm zápasů neporaženého Jihoafričana Kevina Andersona, s nímž vyhrál i sedmý vzájemný souboj.
Juan Martín Del Potro

Juan Martín Del Potro se na kvalitně obsazeném turnaji v Acapulcu úspěšně popral s těžkým losem. Po Němci Mischovi Zverevovi a čtyřnásobném šampionu Davidu Ferrerovi si poradil i se třemi hráči Top 10 a navíc pokaždé 2-0 na sety - s Rakušanem Dominicem Thiemem, Němcem Alexanderem Zverevem a ve finále s Jihoafričanem Kevinem Andersonem.

Stuttgart (250)

Předtím Del Potro dokázal porazit tři hráče elitní světové desítky na jednom turnaji jen cestou do finále Turnaje mistrů 2009, nyní se mu to povedlo poprvé během tří dnů. Například během jediného grandslamového triumfu na US Open 2009 se utkal jen s dvěma soupeři Top 10, za to však s Rafaelem Nadalem a Rogerem Federerem.

V mexickém Acapulcu si devětadvacetiletý Argentinec zahrál ve svém 31. finále a získal 21. titul. Podnik kategorie ATP 500 vyhrál poprvé od podzimu 2013, kdy triumfoval v Basileji.

"Tohle pro mě byl speciální turnaj. Porazil jsem tři hráče Top 10 na jediném turnaji, což je pro mě velmi důležité. Jsem šťastný, že jsem svůj 21. titul získal právě v Acapulku," radoval se Del Potro.

Ve finále se světovou osmičkou Andersonem, který měl v zádech sérii osmi výher, devátý hráč světa Del Potro opět potvrdil, že na dva roky staršího Jihoafričana umí. Porazil ho 6-4 6-4 a vedení ve vzájemné bilanci zvýšil už na 7-0.

"Kevin je velmi nebezpečný hráče. Má skvělý servis, ale já měl dnes v důležitých momentech na returnu štěstí, dvakrát jsem ho brejknul a to byl klíč k vítězství," komentoval rodák z Tandilu.

Jednatřicetiletý Anderson si ve finále zahrál na třetím ze čtyř letošních turnajů, titul ale získal jen před dvěma týdny v hale na černém povrchu v New Yorku. Po dnešku má nelichotivou finálovou bilanci 4 výhry a 12 porážek. Všechny čtyři trofeje získal na podnicích ATP 250, v Acapulcu tak marně usiloval o svůj nejcennější titul.

"Odvážím si odtud hodně sebevědomí do Indian Wells a Miami, dvou turnajů, které mám opravdu rád. Cítím, že hraju dobrý tenis. Z dnešní zápasu si chci vzít ponaučení," dodal finalista loňského US Open Anderson.

Oba finalisté se teď přesunou do Indian Wells, kde budou útočit na první titul z turnaje Masters 1000. A především argentinský tenista bude i vzhledem k neúčasti řady hvězd patřit k hlavním adeptům na celkové vítězství.