Do finále Next Gen ATP Finals v Milánu postoupili Australan De Minaur a domácí Sinner

• NEXT GEN ATP FINALS - Na divokou kartu startující Ital Jannik Sinner a nejvýše nasazený Australan Alex De Minaur postoupili do finále Next Gen ATP Finals v Milánu. Domácí Sinner si dnes poradil se Srbem Kecmanovičem, De Minaur porazil Američana Tiafoea a zajistil si finálový reparát.
    8. 11., 23:11 | Aktuality |  1 komentář
    Jannik Sinner (© AFP)Jannik Sinner (© AFP)

Jannik Sinner letos vyhrál dva turnaje Futures, dva challengery a nyní útočí na triumf na Turnaji mistrů pro hráče do 21 let. Na domácím Next Gen ATP Finals v Miláně, kde startuje díky divoké kartě a byl jediným náctiletým účastníkem letošního ročníku, postoupil do finále.

Poté, co s bilancí 2-1 vyhrál skupinu, si osmnáctiletý Ital v dnešním semifinále poradil 2-4 4-1 4-2 4-2 se Srbem Miomirem Kecmanovičem

"Jsem šťastný, protože tady hraju skvělý tenis. Myslím, že jsem si postup do finále zasloužil a doufám, že na zítra ještě najdu dostatek sil," řekl Sinner, který se minulý měsíc v hale v Antverpách stal nejmladším semifinalistou turnaje ATP od roku 2014.

O titul si Sinner zahraje v sobotu proti dvacetiletému Alexi De Minaurovi. Nejvýše nasazený Australan v Milánu vyhrál i svůj čtvrtý zápas, když v semifinále přehrál 4-2 4-1 0-4 4-2 Američana Francese Tiafoea.

Vítěz tří letošních turnajů ATP De Minaur se do finále Next Gen ATP Finals dostal i při svém druhém startu a znovu bez jediné porážky. Loni ve finále podlehl Stefanosu Tsitsipasovi, pokud se mu letos podaří reparát, jako neporažený šampion by získal prémii 429.000 dolarů.