Do finále se v Liberci dostali Forejtek, Vrbenský, Viďmanová a Vlkovská

  • Jonáš Forejtek vyhrál na liberecké antuce i čtvrtý zápas a je blízko třetí domácí trofeji. Vítěz předchozích podniků seriálu o Trofej solidarity a naděje Českého tenisového svazu ze Starých Splavů i Prostějova nezaváhal ani proti Jaroslavu Pospíšilovi, kterého v semifinále porazil 6-2 6-3.
    1. 8., 21:56 | Aktuality |  0 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

Devatenáctiletý daviscupový reprezentant Jonáš Forejtek zvládl souboj generací. Jaroslav Pospíšil je totiž o dvacet let starší. Během semifinále, trvajícího hodinu a 23 minut, Forejtek sebral soupeři čtyřikrát servis. Sám neudržel podání jednou, ale ztrátu 1-3 ve druhé sadě otočil pěti gamy za sebou.

V neděli si Forejtek zahraje o titul proti Michaelovi Vrbenskému, jenž dnes na turnaji Svijany Open přehrál 6-2 5-7 6-4 Pavla Nejedlého.

Ženské finále obstarají teprve sedmnáctiletá Darja Viďmanová a Veronika Vlkovská, jež je starší o pět let. V třísetovém zápase s Annou Siskovou odvrátila Vlkovská čtyři mečboly, finalistka předchozího prostějovského turnaje Viďmanová zvládla rovněž drama proti někdejší osmifinalistce Wimbledonu Tereze Smitkové (6-3 5-7 7-5).

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist