Dzalamidzeová: Občanství jsem změnila kvůli velké konkurenci Rusek a olympiádě. Wimbledon beru jako bonus

  • Natela Dzalamidzeová vysvětlila změnu svého občanství z ruského na gruzínské touhou zahrát si na olympijských hrách. Že se díky tomu může letos představit ve Wimbledonu, který start Rusů a Bělorusů kvůli válce na Ukrajině neumožnil, bere deblová specialistka jako příjemný bonus.
    21. 6., 12:20 | Aktuality |  3 komentáře
    Natela Dzalamidzeová (© AFP)Natela Dzalamidzeová (© AFP) 
     
  • Profil hráče

Moskevská rodačka Dzalamidzeová dosud hájila ruské barvy, díky gruzínskému otci nicméně měla dvojí občanství. K reprezentaci Gruzie se podle svých slov rozhodla kvůli velké konkurenci v ruském tenisu a také zákazu startu ruského týmu v Billie Jean King Cupu, v němž musí tenistky hrát, aby mohly případně startovat na olympijských hrách.

"Rozhodla jsem se tak kvůli tomu, abych měla šanci zahrát si olympiádě. Poprvé jsem o tom diskutovala s WTA během Indian Wells na začátku března," řekla listu The Times devětadvacetiletá Dzalamidzeová, jejíž změnu občanství WTA oficiálně potvrdila krátce před uzavřením přihlášek do Wimbledonu.

"Pokud díky hraní za Gruzii budu mít ještě šanci startovat ve Wimbledonu, tak proč ne? Aktuálně jsem v žebříčku nejvýše v kariéře a v Gruzii je má perspektiva mnohem větší," uvedla 43. hráčka světového deblového žebříčku, jež se ve Wimbledonu představí po boku Srbky Aleksandry Kruničové.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (3)
21.06.2022 20:56Od: GaelM Hnus
smilesmilesmile
[ Reagovat ]
22.06.2022 10:44Od: vavrinec
Proč hnus? Má trvale dvojí občanství a je to jen její volba, pod kterým bude vedená v tenise.
[ Reagovat ]
21.06.2022 15:58Od: FulnekUltras dabl trapné
podobně jako všechny podobné "změny" - včetně jejich cílené medializace smile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist