Federer vede Švýcary k návratu mezi elitu. Slováci na Srby nestačí

19. 9. 2008, 23:25
Roger Federer dnes ve třech setech porazil Belgičana Vliegena, a jelikož Wawrinka udolal Darcise, jsou Švýcaři blízko postupu mezi světovou elitu. Daří se i Srbům na Slovensku. Nejdříve Djokovič nezaváhal proti Hrbatému a následně Tipsarevič otočil z 0-2 na sety proti Lackovi.
Roger Federer

Druhý tenista světa Roger Federer přiblížil Švýcarsko k postupu do elitní skupiny Davisova poháru. V Lausanne porazil Belgičana Kristofa Vliegena 7-6 6-4 6-2 a postaral se o druhý bod svého týmu. První zajistil v pětisetovém zápase Stanislas Wawrinka. K postupu chybí Švýcarům jediná výhra, kterou mohou v sobotní čtyřhře zajistit olympijští vítězové Federer se Stanislasem Wawrinkou.

Jediná výhra od postupu dělí také Chorvaty v duelu s Brazílií, Rumunsko v utkání s Indií, Chile proti Austrálii a Srbsko v zápase na Slovensku.

První zápas v Bratislavě vyhrál třetí tenista světa Novak Djokovič, který bez potíží porazil Dominika Hrbatého 6-2 6-4 6-3. Srbský vítěz letošního Australian Open si se soupeřem, kterému patří ve světovém žebříčku 399. místo, poradil za 125 minut a využil hned první mečbol.

Ve druhém utkání přehrál v pětisetové bitvě Janko Tipsarevič po více než čtyřech hodinách domácího Lukáše Lacka. Slovenský tenista nedokázal dotáhnout do konce skvěle rozehraný zápas, ve kterém už vedl 2-0 na sety, nakonec ale prohrál v pátém setu 6-8.

Dvacetiletý Lacko, který ještě nikdy nevyhrál zápas na okruhu ATP, se mohl opřít o skvělý servis. Ale ani 22 es mu k výhře nepomohlo. Slovenský tenista poprvé ztratil podání až ve třetí sadě, ve chvíli, kdy už vedl 2-0 na sety. Čtvrté dějství ztratil v tie-breaku a v rozhodujícím setu se mu stal osudným 13. game, v němž podruhé v zápase ztratil servis. V následné hře si sice vypracoval tři brejkboly, ale žádný nevyužil a po 4 hodinách a 18 minutách srbskému tenistovi podlehl.