Forejtek se zase začíná zvedat. V Meerbuschi prošel do prvního čtvrtfinále po třech měsících

  • ATP CHALLENGER MEERBUSCH - Jednadvacetiletý Jonáš Forejtek včera v Meerbuschi přerušil sérii pěti porážek a dnes se po vydřeném vítězství 6-7(4) 6-4 6-4 nad divokou kartou Kimmerem Coppejansem z Belgie dočkal první vítězné série od květnového semifinále na jiném německém antukovém podniku této kategorie v Heilbronnu. Ve svém prvním čtvrtfinále po třech měsících vyzve Itala Riccarda Bonadia.
    10. 8., 17:25 | Aktuality |  1 komentář
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Jonáš Forejtek před třemi lety ovládl juniorské US Open a byla mu předpovězena velká budoucnost. Mezi muži se však i kvůli častým zdravotním potížím zatím výrazněji neprosadil, ještě nebyl ani v Top 200 a stále čeká na první finále alespoň na challengerech.

Majitel dvou titulů z okruhu ITF má k němu znovu blízko v tomto týdnu v Meerbuschi. Jednadvacetiletý Čech začal velmi cenným skalpem nasazeného bývalého 45. hráče světa Maximiliana Marterera a dnes po dvou hodinách a tři čtvrtě zdolal 6-7(4) 6-4 6-4 divokou kartu Kimmera Coppejanse, také Belgičan už se podíval do elitní stovky.

Plzeňský rodák ve druhé sadě prohrával 0-3 a nevypadalo to s ním dobře. Od té doby však na kurtu začal dominovat a získal 11 z následujících 14 gamů. Postup si ještě zkomplikoval, utkání dopodával až na druhý pokus.

O své čtvrté semifinále na této úrovni a třetí v letošním roce se utká s Riccardem Bonadiem (#193). Italovi může oplatit loňskou porážku z portugalské antuky.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (1)
11.08.2022 23:29Od: Fandina
Držím palce Jonáši. PojĎ!!!
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist