Forejtek v Ostravě zdolal Slováka Kovalíka a má na dosah třetí čtvrtfinále v řadě

  • ATP CHALLENGER OSTRAVA - Jonáš Forejtek do challengeru v Ostravě vstoupil vítězstvím 7-5 6-4 nad o osm let starším Slovákem Jozefem Kovalíkem, který v žebříčku figuruje o 70 míst výše a byl už v elitní stovce. O třetí čtvrtfinále v řadě bude 21letý Čech bojovat se šampionem předchozí akce v Praze Sebastianem Ofnerem, nebo Dmitrijem Popkem.
    25. 4., 16:25 | Aktuality |  0 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

Jonáš Forejtek sahal po vyrovnání svého maxima na challengerech (semifinále) na cihle v Murcii i Praze a další šanci možná bude mít v Ostravě, kde pokračuje série českých antukových challengerů.

Jednadvacetiletý Čech začal cenným skalpem o osm let staršího Jozefa Kovalíka, jenž v žebříčku figuruje o 70 míst výše a už byl na 80. příčce. Slováka po necelé hodině a půl zdolal 7-5 6-4, nabídl mu jediný brejkbol a utkání zakončil sérií čtyř vyhraných gamů.

O třetí čtvrtfinále v řadě bude rodák z Plzně usilovat proti šampionovi předchozí akce v Praze Sebastianovi Ofnerovi, nebo nasazenému Dmitrijovi Popkovi.

Do turnaje by měli zítra vstoupit Dalibor Svrčina, finalista letošní australské juniorky Jakub Menšík, Zdeněk Kolář a ještě Lukáš Rosol s Pavlem Nejedlým, kteří zvládli dvoukolovou kvalifikaci.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
 
 
 
TOPlist