Gauffová může v Paříži napodobit Krejčíkovou, postoupila do finále i v deblu

• Osmnáctiletá Američanka Cori Gauffová může na tenisovém Roland Garros napodobit loňský double Barbory Krejčíkové. Po čtvrtečním úspěchu v semifinále dvouhry se dnes probojovala do finále i ve čtyřhře po boku krajanky Jessicy Pegulaové.
    3. 6., aktualizováno | Aktuality |  11 komentářů
    Cori GauffováCori Gauffová

• Profil hráče

Osmé nasazené porazily po setech 6-4 7-6(4) jiný americký pár Taylor Townsendová a Madison Keysová.

V nedělním finále je čekají domácí šampionky z roku 2016 Caroline Garciaovou a Kristinu Mladenovicovou, které zdolaly 2-6 6-4 6-2 ukrajinsko-lotyšské duo Ljudmila Kičenoková a Jelena Ostapenková a také druhý společný start na domácím French Open proměnily ve finále. Finále grandslamu si zahrají potřetí.

Gauffová o den dříve nastoupí ve finále dvouhry proti světové jedničce Ize Šwiatekové z Polska, která vyhrála už 34 zápasů v řadě.

Loni Krejčíková porazila ve finále Rusku Anastasii Pavljučenkovovou a pak triumfovaly s Kateřinou Siniakovou jako nejvýše nasazený pár ve čtyřhře. Letošní obhajoba byla pro českou tenistku hořká. Vracela se po tříměsíční pauze zaviněné zraněním lokte a ve dvouhře vypadla hned v prvním kole s domácí Diane Parryovou. Do čtyřhry nemohla nastoupit kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.