Gengel si v 27 letech poprvé zahraje semifinále challengeru, své maximum vylepšil v australském Sydney

  • ATP CHALLENGER SYDNEY - Marek Gengel na challengeru v Sydney deklasoval domácího Adama Waltona a bez ztráty setu postoupil do svého prvního semifinále na turnajích této úrovně. O své největší finále se 27letý Čech utká s dalším Australanem Marcem Polmansem.
    4. 11., 10:46 | Aktuality |  1 komentář
    Marek GengelMarek Gengel 
     
  • Profil hráče

Marek Gengel většinu dosavadního průběhu své kariéry strávil na nejnižším okruhu ITF, kde vybojoval šest titulů, čtyři během loňské sezony. Na vyšších úrovních se však nikdy moc neprosadil, ještě na začátku tohoto týdne bylo jeho maximem jediné čtvrtfinále na challengerech, na které dosáhl letos ve švýcarském Bielu.

Od začátku října startoval na třech jihokorejských challengerech a teď druhým týdnem po sobě účinkuje v Austrálii. A na druhé akci v Sydney se dočkal vylepšení svého nejlepšího výsledky na turnajích této kategorie, když dnes ve čtvrtfinále smetl 6-2 6-0 domácího Adama Waltona.

Sedmadvacetiletý Čech, který má po dnešním výsledku na dosah premiérový posun do Top 300 světového hodnocení (v live žebříčku je nyní na 319. místě), ve svém největším semifinále vyzve dalšího domácího zástupce Marca Polmanse. S Australanem figurujícím o 101 příček níže změří síly poprvé.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (1)
04.11.2022 13:37Od: Hornych
kdysi dávno, v pravěku tenisu se poprvé právě také v 27 prosadil Bill Tilden a potom ještě dlouhé roky zářil, někdo se dostane na svůj vrchol později
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist