Jastremská s odvoláním neuspěla ani u CAS. Na Australian Open hrát nesmí

  • Ukrajinská tenistka Dajana Jastremská přijde kvůli předběžné suspendaci za doping o start na Australian Open. Sportovní arbitrážní soud (CAS) v Lausanne dnes zamítl její odvolání, kterým si vítězka tří turnajů na okruhu WTA chtěla vymoci právo účasti na úvodním grandslamu sezony.
    3. 2., aktualizováno | Aktuality |  1 komentář
    Dajana Jastremská (© AFP)Dajana Jastremská (© AFP) 
     
  • Profil hráče

Podle oficiálního vyjádření CAS zůstává její předběžný zákaz činnosti v platnosti, dokud Mezinárodní tenisová federace ITF nevynese v kauze konečný verdikt.

Dvacetiletá Jastremská měla podle ITF při listopadové mimosoutěžní kontrole v moči zakázanou látku mesterolon. Federace ji proto na začátku ledna suspendovala, tenistka však vědomé pochybení odmítla. Argumentovala i tím, že o dva týdny dřív na turnaji v Linci byla její antidopingová kontrola negativní.

Proti trestu se proto odvolala k arbitráži CAS. Se zrychleným řízením souhlasila i ITF, aby rozhodnutí padlo ještě před startem Australian Open. Na verdikt Jastremská čekala v Melbourne, kde už prošla povinnou dvoutýdenní karanténou.

"Ani nedokážu vyjádřit, jak jsem zklamaná, že se nezúčastním prvního grandslamu roku. Jsem ale dál odhodlaná prokázat svou nevinu a očistit své jméno," uvedla Jastremská v prohlášení na twitteru.

"Chtěla bych zdůraznit, že rozhodnutí nezávislého tribunálu ITF a CAS se vztahují pouze k předběžné suspendaci. Teď bude čas hájit se proti obvinění," dodala.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (1)
03.02.2021 23:39Od: SpacialRecognition
Karma je zdarma... za ty nekonečné MTO a simulování doufám že dostane plnou výši trestu, tj. 4 roky útrum.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist