Ještě nekončím, vzkázala Schiavoneová a přislíbila účast v Melbourne

  • Sedmatřicetiletá Francesca Schiavoneová se do tenisového důchodu nakonec ještě nechystá. Letošní sezona měla být její poslední, ale vítězku French Open natolik inspirovali Roger Federer a sestry Williamsovy, že se ještě na ženském profesionálním okruhu bude minimálně rok prát o ty nejcennější trofeje. A začne hned v lednu v Melbourne.
    5. 12. 2017, 17:10 | Aktuality |  0 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Francesca Schiavoneová musela svým rozhodnutím potěšit zejména italské fanoušky tenisu poté, co její krajanka Vinciová oznámila, že po květnovém turnaji WTA v Římě definitivně pověsí raketu na hřebík.

Na začátku roku se rodačka z italského Milána svěřila, že letošní sezona bude její poslední a u tenisu zůstane už jen v roli trenérky. Svým včerejším příspěvkem na instagramovém účtu tak vítězka French Open 2010 všechny překvapila.

"S velkým potěšením, vášní a motivací bych vám ráda oznámila, že se připravuju na nadcházející tenisovou sezonu," napsala na Instagram sedmatřicetiletá Italka.

Velkou inspirací, proč s tenisem aktivně pokračovat, jí jsou třicátníci Roger Federer (36) a sestry Serena (36) a Venus (37) Williamsovy. "Ještě dnes se přihlásím na Australian Open a začnu trénovat," přislíbila bývalá světová čtyřka, která je aktuálně 92. hráčkou světa a start v hlavní soutěži úvodního grandslamu má tak jistý.

Schiavoneová letos až do dubna nevyhrála jediný zápas v hlavní soutěži. Na antuce v Bogotě však senzačně zvládla všech pět zápasů bez ztráty setu a došla si pro celkově osmou kariérní trofej. Na začátku května se ještě blýskla finálovou účastí na antuce v marockém Rabatu.

Od té doby však uspěla v hlavních soutěžích jen ve třech zápasech, z toho v jednom na konci října na podniku ITF, kde se po dvouměsíční přestávce představila naposledy.

TenisPortal.cz, Ondřej Jirásek
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
 
TOPlist