Krejčíková na čtvrtý pokus porazila Alexandrovovou a je podruhé v sezoně ve finále

• Barbora Krejčíková porazila na antukovém turnaji ve Štrasburku Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou 7-6 6-1 a letos podruhé postoupila do semifinále dvouhry na okruhu WTA. Pátá nasazená česká reprezentantka zdolala turnajovou trojku ve čtvrtém vzájemném zápase poprvé.
    27. 5., 18:58 | Aktuality |  14 komentářů
    Barbora KrejčíkováBarbora Krejčíková

"Mám z toho radost. Hrála jsem velmi dobře a mám dojem, že se s každým zápasem zlepšuju. Jsem ráda, že si zahraju další. Je to perfektní a je úžasné vidět v ochozech diváky," řekla na kurtu Krejčíková, jež se opět do zápasu dostávala pomaleji. V úvodním gamu odvrátila dva brejkboly, ve třetím už podání neudržela.

Na rozdíl od předchozího zápasu s domácí Caroline Garciaovou dokázala skóre otočit ještě v prvním setu, který nakonec dotáhla do tie-breaku. V něm zvítězila 7:4 a ve druhé sadě dál těžila z nevynucených chyb soupeřky. Od stavu 1:1 získala pět gamů v řadě a duel po hodině a 41 minutách ukončila hned při prvním mečbolu.

"Nejdřív si užiju postup, zregeneruju, možná se chvilku kouknu na další zápas a pak s trenérem vymyslíme plány na příště," uvedla elitní deblistka. Čtvrtfinále dvouhry si letos zahrála potřetí, naposledy v březnu v Dubaji, kde došla až do finále.

Semifinálovou účastí si Krejčíková znovu vylepší své maximum v žebříčku dvouhry, v němž jí momentálně patří 38. místo. O postup do finále se utká s Jule Niemeierovou. Jednadvacetiletá německá kvalifikantka, která dopoledne zvládla dohrávku 2. kola s Američankou Shelby Rogersovou, porazila Arantxu Rusovou z Nizozemska 6:4, 6:1 a svou bilanci výher v hlavní soutěži na okruhu WTA rozšířila na tři.