Krejčíková: Pauza byla dlouhá a moc od sebe neočekávám. Snad ale dokážu být dobrou soupeřkou

  • Úřadující singlová i deblová šampionka Roland Garros Barbora Krejčíková se po zranění lokte cítí před obhajobou titulů fyzicky i psychicky nabuzená a chce být v Paříži nebezpečnou soupeřkou. Tříměsíční pauza způsobená zdravotními komplikacemi ji překvapila, ale prý také byla ku prospěchu. V tuto chvíli se česká jednička a světová dvojka cítí fit a věří, že se časem vrátí do formy, aby mohla bojovat s nejlepšími.
    21. 5., 09:15 | Aktuality |  8 komentářů
    Barbora KrejčíkováBarbora Krejčíková 
     
  • Profil hráče

"Jak asi každý ví, měla jsem problémy s loktem. Myslím, že to přišlo i kvůli zápasovému vytížení z minulé sezony. Tělo řeklo, že si chce odpočinout," řekla Krejčíková na tiskové konferenci v dějišti antukového grandslamu. "Upřímně, nečekala jsem, že budu tak dlouho mimo hru. V tuhle chvíli jsem ale zdravá a je skvělé se vrátit tam, kde jsem vyhrála minulý rok svůj první grandslam. Těším se, že se zápasy se zase zlepším a vrátím do formy," doplnila.

Šestadvacetiletá Krejčíková chyběla na kurtech od konce února, kdy prohrála v osmifinále turnaje v Dauhá s Jelenou Ostapenkovou. Měsíc předtím ještě vyhrála ve čtyřhře Australian Open s Kateřinou Siniakovou.

Na antuce ale v této sezoně nesehrála ani jeden zápas, zůstává i proto opatrná. "Nemyslím, že se dá něco po tak dlouhém zranění očekávat. Věřím, že ale mohu něco dokázat a být dobrou soupeřkou. I když jsem byla zraněná, měla jsem spoustu času na to se uzdravit a připravit. Doufám, že až začneme hrát zápasy, mohu být zase nebezpečná," řekla.

Pro lepší přípravu se rozhodla vynechat i turnaj ve Štrasburku, kde měla také obhajovat loňský triumf. "Po domluvě s trenérem (Alešem Kartusem) jsme se rozhodli ještě věnovat tréninku. Jsem za to ráda a vzala jsem to. Každý den jsme trénovali víc a víc a přidávali si," uvedla Krejčíková, jež se v Paříži připravovala i s Mariou Sakkariovou.

Do budoucna zvažuje i přehodnocení svého herního programu, aby tělo nebylo tak náchylné na zranění. "Ano, během té doby, co jsem nehrála, jsme nad tím s trenérem přemýšleli. Teď jsem v pořádku, cítím se dobře a plánuji hrát. Ale ano, musíme se rozhodnout a zvolit jiný program," připustila Krejčíková.

Při návratu do areálu v Paříži měla velkou radost. "Bylo to skvělé být zase zpět. Mám na loňský rok dobré vzpomínky. Nikdo, ani já jsme nečekali, že bych mohla vyhrát dvouhru a čtyřhru. Být zpět a hrát opět tak velký turnaj mi přináší spoustu hezkých vzpomínek na loňský rok," uvedla rodačka z Brna, která narazí v úvodním kole na domácí Diane Parryovou.

Krejčíková v poslední době i zaregistrovala výkony Igy Šwiatekové, která vyhrála na okruhu WTA 28 zápasů za sebou. Právě dvacetiletá Polka drží před ní post světové jedničky. "Myslím, že Iga hraje úžasně. Odvádí na kurtu i mimo něj neuvěřitelnou práci. Je to skvělý člověk a ráda si s ní povídám. Zaslouží si to. Doufám že se k ní časem přiblížím a budeme třeba bojovat o post jedničky," dodala Krejčíková.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (8)
21.05.2022 20:14Od: peggy
Co se dá čekat,prokouknout její hru,jiz ji znají.Tak co.???
[ Reagovat ]
21.05.2022 21:06Od: Tomas_Smid_fan
Co se dá čekat, tebe už má každý taky prokouknutousmile
[ Reagovat ]
21.05.2022 22:44Od: brixner
Já ne, já ne!!! Pošli mi její číslosmilesmile
[ Reagovat ]
21.05.2022 23:45Od: Tomas_Smid_fan
řekni jí, peggy ti určitě ráda pošle souřadnicesmilesmile
[ Reagovat ]
22.05.2022 02:01Od: brixner
Tovížejo a nakonec jí zavolam z Kyjeva...Na todlencto sem blbejsmilesmile
[ Reagovat ]
21.05.2022 12:43Od: tommr Bára Krejčíková
los má dobrej takže pokud je už opravdu fit tak by mohla překvapit a udělat aspon čtvrtfinále ...
Nikde jsem se ale nedočet jestli plánuje i obhajobu deblovýho titulu což samozřejmě závisí i na tom jak je na tom zdravotně Katka která měla v poslední době taky nějaký zdravotní problémy. Já tedy doufám že se daly dohromady natolik aby o ten titul aspon mohly zabojovat ...
[ Reagovat ]
21.05.2022 13:20Od: miraben99
Přihlášené jsou.
https://www.dartsrankings.com/tennis/women/roland-garros#D
[ Reagovat ]
21.05.2022 09:49Od: JohnB
MTM game to jistí Barčí, o to se nebojím.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist