Krejčíková se těší na pohárové finále v Praze, i když bude mít terč na zádech

  • Aktuálně nejlepší česká tenistka Barbora Krejčíková se těší na finálový turnaj mistrovství světa družstev o Pohár Billie Jean Kingové, který se od 1. listopadu uskuteční v Praze. Čtyřka světového žebříčku do něj poprvé v kariéře povede český výběr v roli lídryně a věří, že s parťačkami za podpory fanoušků uspějí. Krejčíková by ráda zopakovala rok 2018, kdy se jako členka týmu v pražské O2 areně radovala z vítězství ve Fed Cupu, který novému modelu týmové soutěže předcházel.
    22. 10., 11:30 | Aktuality |  6 komentářů
    Barbora Krejčíková (© AFP)Barbora Krejčíková (© AFP) 
     
  • Profil hráče

"Tlak tam bude vždy. Najednou jsem čtvrtá (v žebříčku) a mám toho za sebou hodně. Mám na zádech velký červený terč a každý ho bude chtít sestřelit. Na druhou stranu, čím více si to připustím, tím hůře budu hrát. Když do toho nastoupím jako do každého jiného zápasu, budu bojovat a užívat si to, tak věřím, že to bude dobré. Výsledky jsem letos měla a věřím, že sezonu dobře dojedu a dojedu ji na sto procent. Na své maximum," řekla Krejčíková v on-line rozhovoru novinářům. Momentálně se na týmový turnaj chystá doma v Brně. "Snažím se připravit co nejlépe a hrozně se těším, že za týden všichni nastoupíme do bubliny a za deset dní budeme hrát první zápas," doplnila.

Pětadvacetiletá tenistka se v minulých dnech snažila "dobíjet baterky". Po turnaji v Indian Wells, kde skončila v osmifinále, v USA zůstala a odpočívala. "Na turnaji jsem se snažila odehrát co nejlepší zápasy a myslím si, že to, co se mi povedlo, bylo dobré. Prohrála jsem s vítězkou celého turnaje, jak už je mým skoro zvykem. Podmínky jí tam seděly a ještě je to moje dobrá kamarádka, takže jsem jí to přála," řekla Krejčíková, kterou vyřadila Španělka Paula Badosaová.

"Pak jsem si řekla, že když jsem tak daleko od České republiky, tak člověk chce taky něco poznat. Před odletem jsme jeli do Los Angeles a udělali jsme si na kole projížďku po Santa Monice a bylo to hrozně příjemné. Vstávali jsme hodně brzy, abychom to stihli a dobře jsem se tam odreagovala. Cítila jsem se dobře a myslím si, že mi to nabilo baterky," uvedla letošní vítězka Roland Garros.

V Americe se osobně potkala i s Billie Jean Kingovou, jejíž jméno akce nese. "Bylo to super, setkaly jsme se už dříve. Ale ne po úspěších, které jsem měla. Bylo nás tam více holek. Ptala se, co je hezkého v Praze vidět a kam má jít. Co bych jí doporučila. Byla to příjemná konverzace," řekla Krejčíková. Bývalé tenisové hvězdě doporučila tradiční památky v čele s Karlovým mostem. "Abych řekla pravdu, tak jsem měla problém s anglickými názvy. Musela jsem se radit, jak to přetlumočit," pousmála se.

I díky zámořskému odpočinku je Krejčíková příjemně naladěná. "Cítím se dobře, hrozně se těším. Pracuji na tom, abych se cítila fyzicky dobře, abych na tom byla dobře i tenisově.Jak to bude vypadat, se ale uvidí až v zápasech. Dělám vše pro to, aby to dobré bylo a byla jsem stoprocentně připravená. Abych podávala nejlepší výkony, i když už je konec sezony a je to náročné. Přála bych si, aby to v Praze dopadlo dobře a zadařilo se nám," řekla.

Turnaj o Pohár Billie Jean Kingové se ve stávající podobě, kdy se ve finále představí 12 týmů, uskuteční poprvé. Krejčíková ale v minulosti startovala ve Fed Cupu a týmové soutěže má obecně ráda. "Už jako juniorka jsem byla ráda, a když jsem dostala příležitost reprezentovat, tak jsem reprezentovala. Řekla bych, že je to pro mě vrchol. Hrát v České republice v O2 areně finále. Je to sen, který jsem v roce 2018 zažila. Byla jsem u toho, ale vždy jsme si přála, abych byla na kurtu," uvedla Krejčíková. Před třemi lety při českém triumfu proti USA nenastoupila. "Doufám, že tým bude naladěný na společnou notu, což bude a budeme se navzájem podporovat a fandit si, aby to dopadlo úplně nejlépe," přála si.

Krejčíková bude jako žebříčkově nejvýše postavená tenistka v Praze i ústřední postavou českého týmu. "Jestli jsem připravená na roli lídra? To je spíše otázka na kapitána. V této situaci jsem nikdy nebyla, ale doufám, že jo. Že to bude dobré. Pozná se to ale až poté, co se sejdeme a budeme v týmu. A hlavně podle zápasů, které budou klíčové. Osobně doufám, že to bude pozitivní a jako tým se potáhneme navzájem," dodala Krejčíková.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (6)
24.10.2021 10:01Od: Smazaný účet
Kdyžtak si vezmeš medical, v klidu smile
[ Reagovat ]
23.10.2021 21:50Od: FulnekUltras
máš ho tam
[ Reagovat ]
23.10.2021 10:03Od: Tomas_Smid_fan Proč
bude mít Bára na zádech terč?smile Nebude hrát tenis?
[ Reagovat ]
23.10.2021 11:20Od: blixa
Bude hrát hru na oliheň smilesmile
[ Reagovat ]
22.10.2021 16:51Od: Jan
Přeji štěstí v BJKC. Konkurence bude velká.smile
[ Reagovat ]
22.10.2021 14:52Od: aligo Terč
Už budeš mít na zádech do konce kariéry
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist