Kvitová má potřetí Zlatého kanára. Nejlepším mužem je poprvé Veselý

  • Petra Kvitová je znovu po šesti letech vítězkou ankety Zlatý kanár. V minulosti vyhrála anketu časopisu Tenis a Českého tenisového svazu po wimbledonských triumfech v letech 2011 a 2014. V letošním 28. ročníku uspěla díky semifinále na Roland Garros a je zároveň Hráčkou roku.
    19. 12. 2020, 21:39 | Aktuality |  15 komentářů
    Petra Kvitová (© AFP)Petra Kvitová (© AFP) 
     
  • Profil hráče

Po desetiletém kralování Tomáše Berdycha, který po minulé sezoně ukončil kariéru, se prvně stal nejlepším českým tenistou Jiří Veselý.

Zlatému kanáru dál vládnou tenistky. Loni uspěla Barbora Strýcová, předtím fedcupový tým (2015, 2016 a 2018), Karolína Plíšková (2017) a Kvitová (2014). Muži uspěli naposledy díky daviscupovému týmu před sedmi lety.

Aktuální světová osmička Kvitová si v úvodu roku zahrála čtvrtfinále Australian Open a finále v katarském Dauhá. Po koronavirové pauze ovládla na Spartě turnaj O pohár prezidenta ČTS a v závěru sezony došla do semifinále na pařížské antuce, kde se grandslamové Roland Garros hrálo až na přelomu září a října.

Přehled svých úspěchů zhlédla třicetiletá Kvitová v krátkém sestřihu. "Když jsem to viděla, tak mi začal trošku běhat mráz po zádech. Ve finále jsme toho stihli docela hodně. Jsem ráda, že mi zdraví umožnilo odehrát a porazit skvělé hráčky a těším se na příští rok," řekla Kvitová v přenosu z barrandovského studia kanálu Nova Sport 1, kde se vyhlášení konalo vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru.

Sedmadvacetiletý Veselý se v únoru v indickém Puné dočkal po pěti letech druhého titul na okruhu ATP, daviscupovému týmu pomohl k postupu přes Slováky do finálového turnaje a je 68. v žebříčku. "Sezona byla skvěle rozběhnutá a škoda, že se na to nenavázalo. Za cenu jsem nesmírně rád," pronesl Veselý.

Podruhé za sebou se deblistkou roku stala Strýcová. "Každého ocenění si vážím. Rok byl skvělej i strašně zvláštní," řekla čtyřiatřicetiletá světová dvojka ve čtyřhře, která s tchaj-wanskou spoluhráčkou Sie Šu-wej letos vyhrála čtyři tituly.

Skokankou roku v žebříčku WTA se stala Barbora Krejčíková. V singlovém pořadí prolomila vytouženou hranici světové stovky a posunula se ze 135. místa na současné 65. Cenu za postup na žebříčku ATP obdržel Tomáš Macháč, který končil loňský rok na 357. místě a nyní je díky 195. pozici českou dvojkou.

Týmem roku je daviscupový výběr, talenty Sára Bejlek a Vojtěch Petr a nejlepším hráčem na vozíčku popáté Michal Stefanu. Ceny prezidenta ČTS Iva Kaderky dostali bývalý hráč a člen Rady ČTS Vojtěch Flégl a fyzioterapeut Pavel Kováč.

Koronavirus výrazně ovlivnil a zkrátil celou tenisovou sezonu a zasáhl rovněž do ankety. Zatímco v minulosti hlasovalo pravidelně přes 150 lidí (loni 176), letos vzešli vítězové z hlasů dvacetičlenné komise, ve které mimo jiné volili představitelé Národních tenisových center či kapitáni reprezentačních týmů.

 

ANKETA ZLATÝ KANÁR 2020:
Zlatý kanár:
Petra Kvitová (TK Sparta Praha)
Nejlepší český hráč:
Jiří Veselý (TK Agrofert Prostějov)
Nejlepší česká hráčka:
Petra Kvitová
Postup na žebříčku ATP:
Tomáš Macháč (TK Sparta Praha)
Postup na žebříčku WTA:
Barbora Krejčíková (Tenis Ivančice)
Deblistka roku:
Barbora Strýcová (TK Sparta Praha)
Tým roku:
Daviscupový tým ČR
(Jiří Veselý, Lukáš Rosol, Zdeněk Kolář, Vít Kopřiva a Jonáš Forejtek - kapitán Jaroslav Navrátil)
Talent roku - chlapci:
Vojtěch Petr (TK Na Dolině)
Talent roku - dívky:
Sára Bejlek (TK Agrofert Prostějov)
Nejlepší tenista na vozíčku:
Michal Stefanu (Centrum tenisu na vozíku, Brno).
Cena prezidenta ČTS:
Vojtěch Flégl (bývalý tenista, promotér českého tenisu)
Pavel Kováč (masér českých tenisových národních týmů)

 

 

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (15)
22.12.2020 10:33Od: blixa Ester ...
https://www.instagram.com/p/CJEljo-g1K2/?utm_source=ig_web_copy_link

smilesmilesmile
[ Reagovat ]
21.12.2020 14:24Od: Frick 4 roky
Od nejdivnější revize kotle v dějinách Prostějova.

Smutné, že stále nevíme, co R. Ž. (nebo jiného pachatele?) přeně do Petřina bytu přivedla, ani jeho nelogické chování nebylo vysvětleno.
[ Reagovat ]
21.12.2020 18:50Od: Fandin
Jestli ovšem nějaký (externí) pachatel vůbec byl...
[ Reagovat ]
22.12.2020 09:41Od: Smazaný účet
A bohuzel se to ani nedozvime...
[ Reagovat ]
22.12.2020 21:30Od: FulnekUltras
nelogické chování ???

pokud měl původní záměr primárně vyděsit (a spolu se zadavatelem počítali přesně s tím, co tady propaguješ - tedy že oběť nebude klást fyzický odpor), tak mi to naopak do mozaiky zapadá naprosto dokonale smile
[ Reagovat ]
20.12.2020 13:28Od: drabona Petra
Petra je dlouhodobě naše nejlepší tenistka,všechny naše současné hráčky a mnoho světových hráček jen přihlíží/měřeno jejími úspěchy/ z uctivé vzdálenosti a protože je navíc vyjimečná osobnost, přejme jí i sobě,aby hrála ještě dlouho a splnila si všechna tajná přání
[ Reagovat ]
20.12.2020 13:17Od: tommr
Petra vyhrála zaslouženě. Karolína Plíšková je sice v žebříčku před ní a získala titul v Brisbane, ale Petra měla jasně lepší výsledky na GS ... smile
Jinak nechápu proč někteří zdejší přispěvatelé musí neustále shazovat bud Petru nebo Karolínu. Měli bychom být všichni rádi, že máme 2 tak skvělé tenistky. Až obě skončí tak to s českým ženským tenisem nejspíš nebude o moc lepší než s tím mužským ... smile
[ Reagovat ]
20.12.2020 11:25Od: Pavlis
Petře gratuluji. v sezóně bez titulu to potěší. A samozřejmě, nejcennější jsou výsledky na granslamech, ať už bez titulu nebo s ním.
[ Reagovat ]
20.12.2020 10:18Od: blixa
Já bych to dal letos Marušce smilesmilesmile
[ Reagovat ]
20.12.2020 00:12Od: FulnekUltras
ať je léto nebo leden -
zlatý pták je jenom jeden
[ Reagovat ]
19.12.2020 23:55Od: Smazaný účet
Letos to byla od nasich holek celkem bida. Vyhrala Kvitova, i kdyz porazila letos jednu silnejsi souperku. Bida. Ale furt lepsi nez Plechovka, to zas ne ze ne...
[ Reagovat ]
20.12.2020 07:55Od: com
Karolina ziskala na WTA aspon titul, kdezto Kvitova nevyhrala ani turnaj smile
[ Reagovat ]
20.12.2020 09:31Od: PetaM
Když má Petra za rok více titulů než Kája, tak je Kája stejně lepší, protože je konzistentní.

Když je Petra za rok konzistentnější než Kája, tak je Kája stejně lepší, protože má více titulů.

:D :D :D Kdo tě může ještě brát vážně? :D :D
[ Reagovat ]
20.12.2020 09:43Od: Smazaný účet
Karolína nikdy nebude taková osobnost jako Petra. A může vyhrát klidně 20 GS...
[ Reagovat ]
20.12.2020 10:24Od: com
spokojim se s jednim GS smilesmile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist