Kvitová před Wimbledonem věří, že jí psychicky pomůže triumf z Eastbourne

  • Petra Kvitová se chystá na čtrnáctý start ve Wimbledonu a věří, že jí po posledních protrápených měsících pomůže čerstvý triumf z Eastbourne. Dvaatřicetiletá rodačka z Bílovce může na travnatých dvorcích v All England Clubu zaútočit na třetí titul. V prvním kole vyzve v úterý Jasmine Paoliniovou z Itálie.
    27. 6., 14:49 | Aktuality |  10 komentářů
    Petra KvitováPetra Kvitová 
     
  • Profil hráče

"Je krásné zase získat titul. Znamená to, že přichází něco velkého. Byla to pro mě skvělá příprava a také jsem si zahrála pět zápasů za sebou. To pro mě bylo něco neuvěřitelného, protože jsem to letos ještě nezažila. Doufám, že mi to pomůže ke zvednutí sebevědomí," řekla Kvitová na webu WTA.

Šestadvacátá hráčka světa neměla úspěšnou sezonu. Před turnajem v Eastbourne nastřádala 10 výher a 13 porážek. Dostala se jen dvakrát do čtvrtfinále na turnajích v Dubaji a Miami.

"Byla jsem hodně zraněná a bylo těžké trénovat. Připomínalo to horskou dráhu a nedařilo se mi vyléčit ze zdravotních potíží. Následně jsem odehrála jeden zápas a byla po něm totálně zničená. Z fyzického i psychického hlediska to bylo docela těžké. Občas mě nebavil ani tenis, což se mi běžně nestává. Ten poslední týden jsem si ale užila," uvedla Kvitová.

Po finálovém vítězství nad Lotyškou Jelenou Ostapenkovou (6-3 6-2) slavila od premiérového titulu v roce 2009 celkově devětadvacátý. Více jich během tohoto období získala na okruhu WTA jen hvězdná Američanka Serena Williamsová.

"Co to pro mě znamená? Asi že už jsem hodně stará," usmála se Kvitová. "Prakticky to ale neznamená vůbec nic. Je těžké hodnotit si celkově svou kariéru. Ten celkový obrázek uvidím, až skončím a nebudu hrát. Když jsem ale pořád aktivní součástí, je těžké nad tím přemýšlet," podotkla česká tenistka.

Během svého oblíbeného Wimbledonu by mohla zaútočit na třetí trofej po letech 2011 a 2014. Na turnaji bude plnit roli nasazené pětadvacítky.

"Myslím, že ten poslední triumf ale na mém očekávání moc nemění. Nic jsem od sebe nečekala ani v Eastbourne. Doufám ale, že se budu cítit lépe, protože do této doby to nebylo moc dobré. Bylo by důležité zase věřit, že to můžu dokázat a bojovat o dobrý výsledek. Na druhou stranu je to ale úplně jiný turnaj. Půjdu na to postupně a stejně jako před týdnem," dodala Kvitová.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (10)
28.06.2022 01:41Od: Tomas_Smid_fan Půjdu na to postupně...
to je ovšem zásadní chyba!smile
Žádný postupně, rovnou finále, ve kterém má díky své bilanci největší šancesmile
[ Reagovat ]
27.06.2022 19:48Od: Mantra ono
se na to dá koukat i z druhé strany - může jí svazovat ruce to očekávání od sebe samé ale i z okolí...smile
[ Reagovat ]
27.06.2022 20:40Od: Marduch
Nebylo by to poprvé, před Wimbledonem Birmingham 2017 a 2018.
[ Reagovat ]
27.06.2022 21:42Od: team.wta
Ty se na to díváš vždycky z pohledu trola, takže to je jedno.
[ Reagovat ]
27.06.2022 21:56Od: Fandina
:DDD
[ Reagovat ]
27.06.2022 17:52Od: tommr Petra Kvitová
ten titul ji dozajista zvedne sebevědomí, ale zároven to bude znamenat i to že už jí žádná ze soupeřek nepodcení ...
Vzhledem k těžkému losu je ale Petra stejně téměř bez šance na postup do druhého týdne natož na titul. Bud Badosa ve třetím kole nebo Halepka ve čtvrtým budou pro Petru znamenat stopku ...
[ Reagovat ]
27.06.2022 18:43Od: Alien
To si nemyslím! Halepová konečná - vystupovat po 1.kole!
[ Reagovat ]
27.06.2022 19:09Od: FulnekUltras
necháme se překvapit - vnitřní rozpoložení Peti teď mohlo být i mnohem horší ;-)
[ Reagovat ]
27.06.2022 19:19Od: Blondie
Popravdě je mi to letos jedno. Titul Peti už nevyhraje, o body se nehraje, peníze má XD takže budu mít radost, když ji uvidím hrát a nabírat sebevědomí, jinak je to takové...

Ale ráda se nechám překvapit.
[ Reagovat ]
27.06.2022 21:59Od: Fandina
Dobře tommruješ, jen tak dál.smile

Po zkušenostech s Petruškou nikdy nelze říci, jak dopadne. Nicméně, čtu, že měla zdravotní problémy a tak zase jsme tam, kde jsme byli. Všechno závisí i na tom, jak na tom bude zdravotně.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist