Kvitová: Ruka? Teď se cítím dobře. Zasnoubení mě překvapilo

  • Českou jedničku Petru Kvitovou povzbudila před startem US Open finálová účast na generálce v Cincinnati, do posledního grandslamu sezony jde ale bez výrazného očekávání. Dvaatřicetiletou rodačku z Bílovce přibrzdil během léta zánět v zápěstí, v tuto chvíli se nicméně cítí být v pořádku. Utkání dnešního 1. kola s Ruskou Erikou Andrejevovou by měla sehrát i se zásnubním prstýnkem od trenéra a přítele Jiřího Vaňka.
    30. 8., 15:07 | Aktuality |  12 komentářů
    Petra Kvitová (© j48tennis.net)Petra Kvitová (© j48tennis.net) 
     
  • Profil hráče

"Cítím se lépe a bez stresu. Nemám potřebu něco překotně dohánět v tréninku. Nemyslím na nějaký brutální úspěch na grandslamu. Uvnitř jsem tak nějak v klidu," řekla Kvitová novinářům před startem turnaje ve Flushing Meadows.

V úvodu roku se Kvitové příliš nedařilo, ale v létě sezonu úspěšně restartovala. Po přechodu na travnatý povrch triumfovala na turnaji v Eastbourne, a ač ji následně z Wimbledonu vyřadila ve třetím kole světová čtyřka Paula Badosaová, z posledních patnácti zápasů má bilanci 12-3.

"I po Wimbledonu jsem měla fajn pocit, protože jsem těsně prohrála s dobrou hráčkou. Bohužel se sezonou tak nějak potácím kvůli zranění ruky. Bolest mě nenechává naplno trénovat," přiznala Kvitová určité limity.

Kvůli zánětu v zápěstí vynechala také červencový turnaj WTA v Praze. "Měla jsem asi čtrnáct dní úplně volno i bez fyzické přípravy. Pak se na ruku soustředil pan profesor Kolář, ke kterému jsem obden chodila. Musela jsem vynechat turnaj v Praze, protože jsem nemohla vůbec podávat. Vydržela jsem hrát nejvýš třicet minut od základní čáry. Bolest však postupně mizela a teď se cítím docela dobře," uvedla.

Stoupající formu potvrdila v Cincinnati. Postupně tam vyřadila Švýcarku Jill Teichamannovou, Rumunku Soranu Cirsteaovou, Tunisanku Uns Džábirovou, Australanku Ajlu Tomljanovicovou a Američanku Madison Keysovou. Až ve finále nestačila na Caroline Garciaovou. "Hrála jsem dobře a strašně bojovala. Zápas s Keysovou byl podle mě parádní. U sítě jsem se jí pak omlouvala za vyřazení s tím, že hrála skvěle. A ona se začala smát," řekla Kvitová, která se vyšvihla na 21. místo žebříčku WTA.

Vrátila se i k letošnímu Wimbledonu, kde byla pozvaná na oslavy ke stoletému výročí centrkurtu. "Bylo to moc hezké. Netušila jsem, jak velká událost se chystá. Dostala jsem mail, že se bude slavit 100 let centrkurtu. Manažer Marijn Bal původně říkal, že jde o 15 až 20 minut, uděláme fotku a půjdeme pryč. Pak ale přišel a povídá: 'Přiletěl i Roger (Federer)!' Překvapilo mě, jak obrovská akce z toho vznikla. Tak dvakrát třikrát jsem se rozbrečela," přiznala s úsměvem Kvitová.

Dvojnásobná wimbledonská vítězka se navíc v Londýně dočkala další životní chvíle. Trenér a přítel Jiří Vaněk ji tam požádal o ruku. "Překvapilo mě to, ale s odpovědí jsem se nerozmýšlela," uvedla dvaatřicetiletá tenistka. "Jirka vybral kouzelné místo. Prstýnek nosím, dokonce s ním hraju. Chtěli bychom do roka i svatbu, jen zatím nevíme kdy. Sezona je plná, ale snad jako každá holka se těším, že si obléknu svatební šaty," dodala Kvitová.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (12)
30.08.2022 21:22Od: peggy
Nevím proč ji zasnoubeni překvapilo,bylo to již kolikate a jste rozbila rodinu.Neni čím se chlubit.
[ Reagovat ]
31.08.2022 15:27Od: turista
To už je takový obsoletní rituál.
[ Reagovat ]
30.08.2022 20:00Od: Holahej
Zde v článku jsou výňatky z rozhovoru před startem US Open, Karel Knapp, iDnes, s názvem..Velká londýnská překvapení. Párkrát jsem se rozbrečela, přiznává Kvitová
[ Reagovat ]
30.08.2022 20:12Od: Holahej
Zelené šaty vám slušely. Běžně s sebou nějaké vozíte?
Ne. Vůbec. Jela jsem si je koupit do centra. Naštěstí jsem je měla vyhlédnuté a měli mou velikost. Boty jsem si dokonce musela půjčit.
Stejně jako vy získali dva tituly Rafael Nadal a Andy Murray. Hodně času jste strávila v hovoru s nimi. O čem jste se bavili?
Asi deset minut jsme tam spolu čekali. Kluci si spíš povídali mezi sebou. Rozebírali, co v minulém zápase předváděl Kyrgios a tak.
Co na vás učinilo největší dojem?
Už sraz byl zvláštní. Všichni chlapi byli v oblecích, museli jsme mít své wimbledonské odznaky. Byl tam taky pan Kodeš. Sešli jsme se ve velké místnosti, jenom sami hráči. Ty jo! Něco neuvěřitelného.
[ Reagovat ]
30.08.2022 20:16Od: Holahej
setkání šampionů dorazil i Federer. Překvapilo mě, jak obrovská akce z toho vznikla. Dvakrát třikrát jsem se rozbrečela.
Vážně?
Jsem docela emocionální. Když jsem stála na dvorci, nastupovali na něj Novak Djokovič, Roger, Billie Jean Kingová, lidi tak tleskali..Bylo to krásné. A mě navíc mrzelo, že (kvůli nákaze covidem) nemohla přijít Martina Navrátilová. Šla by se svými devíti tituly jako poslední, neskutečně by si to užila.
V tu chvíli už jste byla vyřazena z Wimbledonu. Nezvažovala jste okamžitý návrat domů?
Po prohře s Badosaovou jsem o něm přemýšlela. Měli jsme zaplacený pronájem v domku do konce turnaje. Tak jsme se rozhodli, že zůstaneme. Naštěstí jsem na ceremoniál šla. Kdybych byla doma a viděla ho v televizi, asi bych na sebe byla pořádně naštvaná.
[ Reagovat ]
30.08.2022 15:53Od: EllNino Uns Džábirová
Tak to tu ještě nebylo smile
[ Reagovat ]
30.08.2022 16:09Od: vergus
Chudák Ons, kdyby věděla, jaké variace se s jejím jménem tady dělaljí, tak z toho hodí šavli smile
[ Reagovat ]
30.08.2022 17:28Od: Mantra
uns qwei drei smile
[ Reagovat ]
30.08.2022 18:02Od: vavrinec
To je pozoruhodné, to není ani anglická, ani francouzká, ani tunisská transkripce, asi autorův novotvar.smile
[ Reagovat ]
30.08.2022 19:39Od: Alien
Ve sportovních diskuzích Seznamu.cz zcela běžné!
[ Reagovat ]
30.08.2022 19:53Od: paddy
já to tady dával tak týden dozadu

kdybys víc sledoval tenis smile smile
[ Reagovat ]
30.08.2022 21:30Od: team.wta
OU smile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist