Kvitová ve Fed Cupu poprvé prohrála oba zápasy. Bohužel je to tak, ale nehroutím se, řekla Češka

7. 2. 2016, 16:36
Aktuality 22
Poprvé v kariéře nezískala Petra Kvitová v rámci jednoho utkání Fed Cupu ani bod. Po sobotní prohře s Monicou Niculescuovou dnes v Rumunsku podlehla také jedničce Simoně Halepové. Všechno je jednou poprvé. Bohužel se to stalo, ale nezhroutím se z toho, řekla Kvitová.
Petra Kvitová (© Česká sportovní/Pavel Lebeda)

"Moje nálada asi momentálně není nejlepší, ale na druhou stranu jsem odehrála solidní zápas, takže si z toho vezmu nějaká pozitiva," řekla světová devítka po prohrané bitvě s třetí ženou žebříčku Halepovou 4-6 6-3 3-6.

Zatímco proti Niculescuové nehrála Kvitová v sobotu dobře, její nedělní výkon už snesl parametry hráčky světové desítky. "Jsem opravdu ráda za to, jak jsem hrála, i když jsem prohrála. Ve srovnání se sobotou to bylo mnohem lepší. Z této strany je to dobré, ale nepřinesla jsem bod do šatny, což není moc dobré. Mrzí mě to," řekla.

V utkání nasázela 38 vítězných míčů, udělala 47 chyb a celkově získala jen o čtyři fiftýny méně než soupeřka. "Těžko říct, co chybělo. Měla jsem brejk ve třetím setu, ale to úplně nestačilo. Celkově to byl dobrý zápas," míní česká jednička.

Tentokrát se cítila na kurtu dobře psychicky i fyzicky. "Párkrát jsem tam lapala po dechu. Mohlo by to být lepší, ale na to, s jakou hráčkou jsem hrála, to ještě šlo."

S Halepovou prohrála i třetí vzájemný zápas. "Je to třetí hráčka světa ne jen tak pro nic za nic. Poslední dva zápasy, které jsme hrály, byly opravdu těsné. Jednou to přijde a vyhraju," věří dvojnásobná wimbledonská vítězka.

Kvitová hrála Fed Cup před cizím publikem poprvé od Palerma 2013. "Nezvyk to byl, proti Halepové už to bylo lepší, ale v sobotu to bylo víc zvláštní. Asi bych radši hrála doma," řekla a dodala, že obecenstvo v rumunské Kluži bylo férové.