Lehečka bude usilovat o první daviscupovou výhru. Proti Báezovi by to už mohlo vyjít, věří si

  • Na pátý pokus zkusí Jiří Lehečka zažít vítězný pocit po zápasu v Davisově poháru. V roli české jedničky by v případě výhry nad Sebastiánem Báezem mohl nastartovat český tým k překvapení v duelu s Argentinou na antuce v Buenos Aires.
    3. 3., 18:47 | Aktuality |  3 komentáře
    J. Lehečka (© Czech Davis Cup Team)J. Lehečka (© Czech Davis Cup Team) 
     
  • Profil hráče

Dvacetiletý Lehečka prožil premiéru v soutěži družstev před třemi lety. Proti Nizozemsku naznačil v utkání s Robinem Haasem svůj talent a favoritovi vzal set. Ve dvouhře se znovu dostal do hry loni a opět potrápil silnějšího soupeře, světovou dvanáctku Brita Camerona Norrieho. Mezitím zažil atmosféru bojů o salátovou mísu dvakrát ve čtyřhře a oba debly prohrál.

V pátek proti němu bude opět stát žebříčkově silnější soupeř. Lehečka je 94. v pořadí dvouhry ATP, o rok starší Báez je o 32 příček výše.

"Je to typický antukový hráč. Rád pracuje forhendem po celém kurtu, výborně se hýbe a občas dá kraťas," řekl Lehečka. "Budu se snažit hrát, co umím a co mi sedí. Mohlo by to jít," věří.

Pro domácí hraje volba povrchu, tedy pomalé antuky K tomu vybrali i odpovídající míče, které tolik neletí. "Je potřeba hrát trochu víc energicky, ale jsme na ně zvyklí, trénovali jsme s nimi už v Prostějova. Jsou pomalejší, ale jsme schopni na to zareagovat," řekl Lehečka.

Jeho výhodou mohou být nabyté daviscupové zkušenosti. Báeze sice poženou domácí fanoušci, ale v soutěži ho čeká premiéra. "V Davis Cupu se žebříčkové rozdíly mažou, to není úplně důležité. Rozhoduje, kdo si jak věří a je schopný ustát tlak a emoce," ví Lehečka.

Při neúčasti Jiřího Veselého se díky nedávnému premiérovému posunu do světové stovky stal pro utkání českou jedničkou. "To je sice hezký, ale nehrajeme si na to. Jsme jeden tým a je jedno, kdo udělá bod. Hlavní je, aby byly na české straně body tři," uvedl Lehečka.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (3)
04.03.2022 10:21Od: baba
držím palce, ale trochu se bojím, že po těch velice překvapivých a příznivých výsledcích budeme tentokrát opět překvapeni, ale nemile ...
[ Reagovat ]
04.03.2022 08:34Od: fazil
Na antuce ani omylem, sorry. Mozna v hale...
[ Reagovat ]
04.03.2022 08:58Od: George_Renel
Vždyť už ho na antuce porazil....
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist