Lehečka se objevil v nominaci ATP na Nováčka roku. Favoritem je Rune

  • Jiří Lehečka je jedním z pěti nominovaných tenistů na cenu pro nejlepšího nováčka na okruhu ATP. Trofej je určena pro hráče, kteří se v tomto roce poprvé dostali do elitní stovky světového žebříčku a na profesionální tour dosáhli největších úspěchů.
    6. 12. 2022, 21:49 | Aktuality |  0 komentářů
    Jiří Lehečka (© ATP)Jiří Lehečka (© ATP) 
     
  • Profily hráčů

Společně s jednadvacetiletým Lehečkou jsou nominováni Američan Ben Shelton, Chun-hsin Tseng z Tchaj-wanu, Brit Jack Draper a Nor Holger Rune. Právě Rune je největším adeptem na vítězství, neboť v závěru sezony vyhrál turnaj Masters v Paříži a po finálovém triumfu nad Novakem Djokovičem se posunul na 10. místo světového žebříčku.

Lehečka letos debutoval na všech čtyřech grandslamech. Zahrál si semifinále na turnaji ATP v Rotterdamu, vyhrál challenger v Liberci a jako první Čech se kvalifikoval na Turnaj mistrů pro hráče do 21 let, kde v listopadu prohrál až ve finále.

V roce 2013 byl vyhlášen nejlepším nováčkem ATP Tour Jiří Veselý. Cena se tehdy jmenovala "Hvězda zítřka" a dostával ji nejmladší hráč, jenž zakončil rok v první světové stovce. Nyní vítěze, jenž bude vyhlášen tento měsíc, určuje hlasování tenistů.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist