Lehečka v Miláně prohrál s Nakashimou, o postup ze skupiny musí ještě zabojovat

9. 11. 2022, 19:11
NEXT GEN ATP FINALS - Jiří Lehečka si postup do semifinále Next Gen ATP Finals v Miláně už po druhém zápase nezajistil. S největším favoritem skupiny Američanem Brandonem Nakashimou prohrál 1-4 3-4 2-4.
Jiří Lehečka (© AFP)

Jiří Lehečka ve druhém vystoupení na Turnaji mistrů pro hráče do 21 let neuspěl a promarnil šanci zajistit si v předstihu postup do semifinále. Brandonu Nakashimovi z USA podlehl 1-4 3-4 2-4.

Lehečka od začátku na soupeře nestačil. Ve druhém setu sice jednadvacetiletý Čech dokázal srovnat z 1-3 na 3-3 a vynutit si tie-break, v něm už ale měl opět navrch Nakashima.

Ve třetí sadě se Lehečka ujal vedení 2-0, ale Nakashima čtyřmi gamy za sebou zápas rozhodl. První český účastník juniorského Turnaje mistrů propásl možnost projít už dnes do semifinále, kam by ho posunula jakákoliv výhra.

K jistotě postupu do semifinále Lehečka potřebuje ve čtvrtek porazit 3-0, nebo 3-1 domácího outsidera Mattea Arnaldiho, který se do soutěže dostal na poslední chvíli jako náhradník za čerstvého vítěze turnaje Masters v Paříži Dána Holgera Runeho. Při výhře 3-2 by musel čekat na pomoc Nakashimy a jeho zisk jednoho setu.

Arnaldi v prvním dnešním utkání Zelené skupiny podlehl Francescu Passarovi. Italští tenisté se postarali o nejdelší zápas v pětileté historii turnaje, Passaro navzdory křečím po dvou hodinách a 38 minutách zvítězil 4-3 2-4 3-4 4-3 4-3.

Dosavadní maximum překonal duel domácí dvojice o pět minut. Dosud rekord patřil loňskému zápasu, ve kterém si Lorenzo Musetti poradil 4-3 4-3 2-4 3-4 4-2 s Hugem Gastonem z Francie.

Stricker je prvním semifinalistou, Musetti se o postup utká s Draperem
Dominic Stricker na letošním Next Gen ATP Finals odehrál osm setů a všechny rozhodl tie-break. Dvacetiletý Švýcar dnes zdolal 4-3 4-3 3-4 3-4 4-3 největšího favorita a domácího zástupce Lorenza Musettiho a jako jediný si před závěrečnými skupinovými duely zajistil účast v semifinále.

Ital se ve čtvrtečním přímém souboji o postup do další fáze utká s Jackem Draperem. Britský tenista ve druhém zápase na Turnaji mistrů pro hráče do 21 let porazil 1-4 4-2 4-3 4-2 Tchajwance Chun-Hsin Tsenga a připsal si první bod.