Macháč v Alicante prolétl do druhého kola, Kolář v Portugalsku končí hned na úvod

  • ATP CHALLENGER TOUR - Tomáš Macháč, který dnes slaví 20. narozeniny, na challengeru ve španělském Alicante za necelou hodinu bez ztráty podání smetl Petera Polanského z Kanady. První kolo absolvoval také Zdeněk Kolář, v portugalském Lisabonu ale jasně nestačil na nasazeného Itala Federica Gaia.
    13. 10., 12:42 | Aktuality |  0 komentářů
    Tomáš Macháč (© prosperitaopen.cz)Tomáš Macháč (© prosperitaopen.cz) 
     

Tomáš Macháč si za poslední dva roky mohl odškrtnout hned několik svých cílů jako například triumf na turnajích ITF, prvenství na challengerech a účast na grandslamovém turnaji mezi dospělými.

Talentovaný mladík po senzačním French Open, kde při svém debutu na turnajích velké čtyřky prošel tříkolovou kvalifikací a v prvním kole trápil nasazeného Taylora Fritze, zavítal zpět na challengery a pokusí se vybojovat premiérový posun do Top 200 žebříčku.

Rodák z Berouna startoval už před týdnem v Parmě, zvládl kvalifikaci a uhrál druhé kolo. Přes první kolo se mu podařilo projít také v Alicante, kde dnes své jubilejní 20. narozeniny oslavil suverénním vítězstvím 6-1 6-1 nad trápícím se Peterem Polanským. Na postup potřeboval jen 56 minut a o 12 let staršímu Kanaďanovi nenabídl jediný brejkbol.

O své první čtvrtfinále od únorového triumfu na challengeru v německém Koblenzu se utká s Liamem Broadym.

První kolo challengeru dnes absolvoval také Zdeněk Kolář. Čtyřiadvacetiletý Čech ale v portugalském Lisabonu neuspěl, když prohrál dvakrát 3-6 s nasazeným Italem Federicem Gaiem.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist