Macháč v Eckentalu vyhrál bitvu s Draperem a bude usilovat o první čtvrtfinále po třech měsících

• ATP CHALLENGER ECKENTAL - Tomáš Macháč na halovém challengeru v německém Eckentalu po více než dvou hodinách boje zdolal o dva roky mladšího Brita Jacka Drapera a postoupil do druhého kola. O první čtvrtfinále od začátku srpna se 21letý Čech popere s Henrim Squirem.
    2. 11., aktualizováno | Aktuality |  0 komentářů
    Tomáš MacháčTomáš Macháč

• Profily hráčů

Na začátku srpna to vypadalo, že Tomáš Macháč po zdravotních problémech konečně zlomil krizi. Jenže od libereckého finále odehrál 12 zápasů, jen pět jich vyhrál a prochází dalším trápením.

Další šanci ukončit sérii nezdarů má v tomto týdnu na halové akci v německém Eckentalu. Jednadvacetiletý Čech začal vydřeným vítězstvím 7-6(5) 4-6 6-4 nad o dva roky mladším Britem Jackem Draperem, který v prvním kole letošního Wimbledonu sebral set Novakovi Djokovičovi a od té doby absolvoval teprve pátý duel, navíc první po skoro dvouměsíční pauze.

Nasazený Macháč v rozhodujícím dějství dvakrát prohrával o brejk, ale od stavu 2-4 předvedl parádní otočku. Ve čtyřech gamech svému soupeři povolil jen tři fiftýny, utkání zakončil deseti body v řadě a po dvou hodinách a deseti minutách postoupil.

O první účast mezi nejlepší osmičkou od zmíněného finále v Liberci se popere s domácím kvalifikantem a 562. hráčem světa Henrim Squirem.