Mahut první zápas po rekordním souboji vyhrál za 83 minut

7. 7. 2010, 08:40
ATP NEWPORT - Svůj první zápas po nejdelším utkání v tenisové historii odehrál Francouz Nicolas Mahut ve "standardním" čase. V prvním kole travnatého turnaje v americkém Newportu porazil třetího nasazeného Kolumbijce Alejandra Fallu.
Nicolas Mahut v Newportu

Nicolas Mahut se objevil v akci dva týdny poté, co v prvním kole Wimbledonu podlehl po třídenní bitvě Američanovi Johnu Isnerovi po rekordních jedenácti hodinách a pěti minutách hry. Jeho znavený přemožitel Isner pak vypadl vzápětí ve druhém kole londýnského grandslamu po hladké prohře s Nizozemcem Thiemem de Bakkerem.

Utkání se dostalo do tenisové Síně slávy, která sídlí právě v Newportu. Mahut dostal na místní turnaj kategorie World Tour 250 divokou kartu a do zdejšího muzea věnoval raketu z rekordního utkání.

Franouzský tenista, který v Neportu před třemi lety hrál finále, v úvodním kole za hodinu a 23 minut vyhrál 6-3 1-6 6-3 nad Alejandrem Fallou. Kolumbijcem, který na letošním Wimbledonu pořádně zatopil Rogeru Federerovi.

Mahuta čeká ve druhém kole Kanaďan Frank Dancevic.

Úspěšně zvládnutou premiéru na turnaji ATP má za sebou třiadvacetiletý Sergej Bubka, syn slavného tyčkaře. Ukrajinec vyřadil Australana Chrise Guccioneho, kterého porazil 7-6 6-4. V dalším kole se utká se čtvrtým nasazeným Olivierem Rochusem z Belgie.

Vítězně do soutěže vstoupili i oba zřejmě největší favorité. Nejvýše nasazený Američan Sam Querrey porazil krajana Levineho dvakrát 6-3, další domácí hráč Mardy Fish smetl rovněž tenistu ze Spojených států Michaella Russella 6-1 6-2.