Molčanovi se pod vedením Vajdy daří. V Lyonu neztratil ani set a zahraje si o první titul

• ATP LYON - Alex Molčan vyhrál i své třetí semifinále na okruhu ATP. Dnes na antuce v Lyonu si 24letý Slovák poradil 7-6 6-2 s Australanem Alexem de Minaurem a ani ve čtvrtém duelu ve Francii neztratil set. O premiérový triumf si nový svěřenec Mariána Vajdy zahraje s Britem Cameronem Norriem.
    20. 5., aktualizováno 21. 5. | Aktuality |  4 komentáře
    Alex MolčanAlex Molčan

Alex Molčan na začátku května angažoval zkušeného trenéra Mariána Vajdu, který nedávno skončil u Novaka Djokoviče, a už na druhém turnaji pod vedením svého krajana vyrovnal své maximum na okruhu ATP.

Ve francouzském Lyonu 24letý Slovák neztratil ve čtyřech zápasech ani set. Po Tsongovi, Chačanovovi a Coriovi si poradil i s 21. hráčem světa Alexem de Minaurem, kterého porazil 7-6 6-2.

Svou bilanci v semifinálových zápasech Molčan vylepšil na 3-0 a také své třetí finále vybojoval na antuce. Loni v Bělehradu a minulý měsíc v Marrákeši ale na titul nedosáhl.

V Lyonu si Molčan zahraje o premiérový triumf proti světové jedenáctce Cameronu Norriemu z Velké Británie (h2h 0-0), jenž v druhém semifinále zdolal 6-2 5-7 6-4 dánského teenagera Holgera Runeho a postupem do finále obhájil svůj loňský výsledek.

26letý Norrie si v celkově jubilejním 10. finále zahraje o 4. titul a první z antuky.