Murray v Métách otočil duel s Humbertem a slaví nejcennější letošní skalp

21. 9. 2021, 22:54
Aktuality 9
ATP MÉTY - Andy Murray vyhrál i druhý vzájemný zápas s Ugem Humbertem navzdory prohranému prvnímu setu, dnes v hale v Métách porazil domácího soka 4-6 6-3 6-2. O první čtvrtfinále na turnaji ATP od předloňského triumfu v Antverpách si britský tenista zahraje s Kanaďanem Vaskem Pospisilem.
Andy Murray

Minulý týden Andy Murray utrpěl nečekanou porážku ve druhém kole challengeru v Rennes, kde prohrál s hráčem druhé světové stovky Rusem Romane Safiullinem.

Po šesti dnech se na kurty vrátil a znovu nezačal dobře, na halovém turnaji v Métách ale vývoj zápasu s domácím 26. hráčem světa Ugem Humbertem otočil a zvítězil 4-6 6-3 6-2.

Takto vysoko postaveného soupeře ve světovém žebříčku porazil poprvé v sezoně. Vyhrát navzdory prohranému úvodnímu setu dokázal poprvé od března.

Humberta bývalý první hráč světa Murray porazil po obratu i předloni v Antverpách, kde si zahrál své dosud poslední čtvrtfinále na okruhu ATP a nakonec devět měsíců po druhé operaci kyčle získal svůj 46. titul.

Dva zápasy po sobě 34letý Murray vyhrál naposledy před třemi měsíci ve Wimbledonu. V Métách finalistu z roku 2007 čeká ve druhém kole Kanaďan Vasek Pospisil, s nímž vede ve vzájemné bilanci 4-1. První čtyři duely vyhrál bez ztráty setu, poslední souboj před čtyřmi lety v Indian Wells nečekaně prohrál.