Na červnový turnaj v Charlestonu se chystají Keninová, Andreescuová či Azarenková

  • Vítězky posledních dvou grandslamových turnajů Sofie Keninová a Bianca Andreescuová budou hlavními hvězdami tenisového turnaje, který se koncem června uskuteční v Charlestonu. Největšího tenisového podniku od března, kdy se kvůli pandemii koronaviru zastavilo takřka veškeré sportovní dění, se zúčastní šestnáct hráček. Fanoušci budou moci zápasy sledovat na Tennis Channelu.
    23. 5., 19:59 | Aktuality |  9 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

Američanka Keninová, jež triumfovala na letošním Australian Open, a šampionka loňského US Open Andreescuová z Kanady budou spolu s ostatními hráčkami rozděleny do dvou týmů. Jejich kapitánkami budou Američanky Madison Keysová a Bethanie Matteková-Sandsová. Na turnaji, který začne 23. června bez diváků v hledišti, se odehraje 16 zápasů ve dvouhře a osm ve čtyřhře.

V Charlestonu, kde se kvůli koronaviru nemohl odehrát tradiční dubnový podnik WTA, by se měly dále představit mimo jiné i bývalá světová jednička Viktoria Azarenková z Běloruska, vítězka US Open z roku 2017 Američanka Sloane Stephensová a olympijská vítězka z Ria de Janeiro Mónica Puigová z Portorika.

Tenisté už během koronavirové pauzy odehráli za přísných bezpečnostních a hygienických opatření několik menších turnajů v Německu či v USA. Vždy se hrálo bez diváků a bez sběračů míčků, na kurtech směli být jen oba soupeři a hlavní rozhodčí.

První akcí v Česku bude příští týden turnaj O pohár prezidenta ČTS na pražské Spartě, kde bude nasazenou jedničkou dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová a mezi muži Jiří Veselý.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (9)
24.05.2020 20:19Od: lvicek
Bude to mit O2 TV?
[ Reagovat ]
24.05.2020 13:37Od: tommr
domácí turnaje v Americe budou mít v současnosti asi nejvyšší úroven. Za Amerikou následují s velkým odstupem Čína, Česko, Rusko a Německo kde je taky poměrně dost kvalitních tenistek na uspořádání kvalitních turnajů. Ostatní státy jsou na tom mnohem hůř ...
[ Reagovat ]
24.05.2020 17:23Od: skott
Většina ruských tenistek zůstala v jiných zemích. Kasatkina je ve Španělsku, Samsonova v Itálii, Kalinskaya v USA, Alexandrova v Česku, Gracheva ve Francii... a i ty které jsou doma jako Nasťa, tak se chtějí hned jak to bude možně připravovat jinde.
Spíš bych to viděl na menší mezinárodní turnaje tam kde se zdržuje a má tréninkové zázemí nejvíc hráčů. Tzn. Francie, Itálie, Španělsko a Německo. Hráči ze zemí, kde nemají tak finančně silný tenisový svaz, se podle možností cestování stáhnou tam.
[ Reagovat ]
24.05.2020 23:01Od: tommr
no je pravda, že Rusko má docela problémy s tím, aby si udrželi kvalitní tenistky doma a hráčky jim ve velkým utíkají ven. I tak tam ale mají ještě pořád spoustu dobrých hráček ...
[ Reagovat ]
24.05.2020 12:18Od: Forehand
Zaujimavy, dobre obsadený turnaj. Začína sa to prebúdzať. Tretieho júna restart portugalskej ligy, o pár dni neskor restart spanielskej.

Boh vie, čo na to Paddy.
[ Reagovat ]
24.05.2020 12:37Od: dappe
To, že se pokusí dohrát fotbal bylo přeci jasné od začátku. Úplně neporovnatelné situace.
[ Reagovat ]
24.05.2020 13:08Od: Forehand
Ale komentoval sa predsa aj tenis...

Spytaj sa vo Francuzsku alebo Holandsku, ci bolo pokracovanie líg samozrejmostou.
[ Reagovat ]
23.05.2020 20:53Od: FulnekUltras sákryš
s tym zrušenym wimblem se britští sudruzi možno trocha unáhlili...
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist