Navrátilová apeluje, aby tenis zůstal demokratickým sportem

  • Legendární tenistka Martina Navrátilová apeluje, aby tenis zůstal demokratickým sportem. Bývalá světová jednička ve svém sloupku pro deník The New York Times analyzuje dění při finále ženské dvouhry na US Open mezi Japonkou Naomi Ósakaovou a domácí Serenou Williamsovou a tvrdí, že ač je na muže a ženy obecně brán dvojí metr, musí se poražená Američanka umět ovládat.
    11. 9., 20:39 | Aktuality |  88 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Devítinásobná wimbledonská vítězka Navrátilová si klade otázku, zda je dvojí metr v tenisustandardem. "Je sice velký rozdíl, jak se pohlíží na muže a na ženy, když přijde na nevhodné chování, ale to není jen v tenisu. Ale jenom proto, že chlapi by možná vyvázli, tak to není akceptovatelné," konstatovala Navrátilová.

V sobotu Williamsová po porážce 2:6, 4:6 prohlásila, že se s ní při zápase nezacházelo stejně jako s muži. Rozhodčí Carlos Ramos v druhém setu udělil Williamsové varování, trestný fiftýn a trestný game za koučování (které její trenér Patrick Mouratoglu přiznal), rozmlácenou raketu a verbální útok, při kterém hráčka sudího nazvala lhářem a zlodějem.

Navrátilová poukázala na případy, v kterých paní Williamsová, jak Američanku tituluje, ztratila kontrolu nad svým chováním. "Všechny se staly na US Open. Chápu, jak se cítila, ale jednoduše nesmí podlehnout. Takové chování na kurt nepatří. Mnohokrát jsem chtěla rozbít raketu na tisíc kousků, když jsem hrávala, ale vždycky jsem si uvědomila, že se koukají děti, a ač nerada, udržela jsem se," řekla.

"Je potřeba se na náš sport pozorně podívat bez růžových brýlí a zbavit se všech rozporuplností a předsudků, které tam můžou být. Tenis je velmi demokratický sport a potřebujeme zaručit, aby to tak zůstalo," napsala. Zároveň upozornila, že každý hráč by měl mít respekt k tenisu. "Který všichni tak milujeme," dodala.

Williamsová podle Navrátilové měla svůj kus pravdy, ale zároveň chybovala. "Není dobré říkat, že když muži situaci zvládnou, ženy musí také. Raději se musíme ptát, jak se správně chovat, abychom respektovali tenis a své soupeře."

Ohledně koučování, které mají ženy na okruhu WTA povoleno, zatímco na grandslamech je zakázáno, Navrátilová dala za pravdu sudímu. "Je pravda, že je běžné od většiny trenérů. Hráči ale vědí, že je to může stát fiftýn a jsou odpovědní za chování koučů, a je irelevantní, jestli koučování zahlédnou, nebo ne," uvedla Navrátilová. Podle ní rozhodčí občas hráče nejdřív upozorní, že dostávají od trenérů rady, a teprve napodruhé přijde trest. "To asi neudělal a už se to nedozvíme."

"Doufám, že příští zápas Sereny Williamsové a Naomi Ósakaové bude dramatický a velkolepý díky úderům a soutěživosti a obě hráčky budou inspirovat," uvedla.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (88)
12.09.2018 21:19Od: mahycek
Serena nemá omluvu za chování. Všem se musí omluvit !!!!!!!!!
[ Reagovat ]
12.09.2018 21:17Od: mahycek
Nevyjádřil jsem se. Zbytečné kecy. Vždyť vy jste toho napsali
dost. Ale, tady není, co řešit . Serena zaslouženě dostala
všechny tresty. A ať jdou veškeré tenisové ředitelsví do pr....
Už mně serou amící zasraní.
[ Reagovat ]
12.09.2018 21:34Od: FulnekUltras
země tzv. neomezených možností... raději ale nechme vyniknout jiné...

https://www.youtube.com/watch?v=XnWeL45dlMc
[ Reagovat ]
12.09.2018 12:18Od: Fandina
Mně by spíš zajímalo, jestli by ti všichni moralisté tady, kteří jsou tak pohoršení z jejího jednání udělali sami, kdyby byly na jejím místě. Jestli by také vyváděli, kdyby se cítili ukřivděni nebo si mysleli že jsou v právu. Tady jen čtu, že je arogantní, vypadá hrozně a jak se to chová povýšeně. Zajímalo by mě, jestli každý jeden z nás se někdy nezachová podobně.
[ Reagovat ]
12.09.2018 12:19Od: Fandina
byli
[ Reagovat ]
12.09.2018 12:35Od: annah
Vzhledem k tomu, že na podobném místě nikdy nebudeme, tak ani nelze zjistit, jak bychom se chovali. Ale teoreticky: kdybychom se chovali tak sprostě jako ona, zasloužili bychom si dostat na holou. :=))
[ Reagovat ]
12.09.2018 12:40Od: Fandina
:-))

A nebylo by to násilí?

Tak ona nenadávala sprostě. Řekla zloděj a nevím co, což je špatně, je to urážka. Sprostá slova by byla jiná. Samozřejmě je to špatně. O tom žádná.
[ Reagovat ]
12.09.2018 12:43Od: Fandina
Jinak ale samozřejmě, je x podobných situací, které můžeš srovnat s tou její. Já jsem jednou taky vyváděla na poště, když jsem si mylně vysvětlila, proč nemohu dostat to, proč jsem tam šla. Domnívala jsem se, že je mi křivděno, přitom to byl nesmysl.
[ Reagovat ]
12.09.2018 12:58Od: annah
Já se snažím nikdy nevyvadet, ale je fakt, že jsem se nikdy do extrémní situace nedostala. Ovšem takový ten italský, ujeceny způsob komunikace je mi z duše protivný.
[ Reagovat ]
12.09.2018 12:44Od: baggik
V pohodě vybouchla, stane se. Ale místo aby se s odstupem omluvila, tak do toho tahá nesouvisející nesmysly. A protože je v Americe modla, tak negativně ovlivnila celou řadu lidí jen proto, že nedokáže uznat svojí chybu a hledá chyby všude jinde. Za což ale nemůže, že Američani nejsou zrovna nejbystřejší a ani nechtějí být.
[ Reagovat ]
12.09.2018 12:51Od: Fandina
Já myslím, že její selhání zaznamenal každý. Ono ani není jasné, jak to vlastně myslela s tím sexismem. Jak říkám, může si to myslet, že na chlapi by bylo pohlíženo jinak. Nevíš, co se jí honí v hlavě.

Jinak samozřejmě vyváděla neskutečně a asi není nikdo, komu se to líbilo.
[ Reagovat ]
12.09.2018 12:56Od: George_Renel
Chybu udělá každý. Ale ten kdo má něco v hlavě to dokáže nějak reflektovat. V tomto případě se omluvit a ne to ještě stupňovat kravinami.
Vzpoeňme si na Berdycha co urazil rozhodčí a druhý den se pokorně omluvil.
[ Reagovat ]
12.09.2018 13:00Od: Fandina
Třeba se omluví, nevím. Já jsem třeba jednou a to ne na poště, jak se píše výše, něco vyváděla a hodně dlouho mi trvalo, než jsem se přinutila k omluvě. Pořád jsem se cítila, že jsem v právu. Nakonec jsem to udělala. Ale pochybnosti jsem měla a mám dodnes.
[ Reagovat ]
12.09.2018 13:04Od: Fandina
Ale faktem je, že tady bych se být na místě Sereny omluvila hned.
[ Reagovat ]
12.09.2018 13:05Od: annah
Přesně tak. Kdyby se na tiskovce dvěma větami omluvila, už by to nikdo neřešil. Nejhorší na tom všem je, že kvůli ní s jistotou nevíme, jak by USO dopadlo. Nebyt toho trestneho gemu, treba by Serena ještě utkání otočila. Je to sice nepravděpodobné, ale v tenisu je možné všechno. Příkladů jsou kupy.
[ Reagovat ]
12.09.2018 13:08Od: annah
Jenomže ona se omluvit prostě nemůže, protože ve sve sebestřednosti si asi pripada jako ředitel zeměkoule.
[ Reagovat ]
12.09.2018 13:09Od: Fandina
Za ten výstup s umpirem bych se omluvila, na druhou stranu, pořád mi není jasné, jak to myslela s tím sexismem. Někdo to bagatelisuje, jenže ona to může myslet vážně, proto o tom na tiskovce mluvila. To nemusí být výmluva.
[ Reagovat ]
12.09.2018 13:10Od: Fandina
bagatelizuje
[ Reagovat ]
12.09.2018 14:18Od: Brutvan
Z toho, co řekla, jsem pochopil, že myslí, že některým chlapům tohle občas projde, a jelikož jí to onen den neprošlo, usoudila, že jí to neprošlo, protože je žena. (Respektive to ex-post oděla do tohodle kabátku.)

Podle mě je to ale demagogie. Rozhodčí někdy pustí víc holkám, někdy klukům. Rozdíl spočívá v tom, že racionálního chlapa by po tomhle trestu v životě nenapadlo fňukat do novin, že už zažil, že holkám prošly i horší věci a jemu to teď neprošlo, což je jasný sexistický dvojí metr. A i kdyby ho to napadlo, musel by vědět, že bude působit směšně, pokud bude takhle fňukat. Serenu za to ale angažované pipky pochválí.

A TO je ve skutečnosti TEN dvojí metr.
[ Reagovat ]
12.09.2018 14:47Od: annah
Hezky shrnuto.
[ Reagovat ]
12.09.2018 17:06Od: Fandina
Jj, tak nějak to asi bude. Dík.
[ Reagovat ]
12.09.2018 10:48Od: drabona Navrátilová
zřejmě v kontextu se svými dřívějšími vyjádřeními cítila potřebu sdělit svůj názor a udělala dobře. Tyto osobnosti, které hrály tenis s respektem ke hře samé a jejím pravidlům, by měly o tenise rozhodovat a ne nějací bafuňáři, případně jejich dobře zaplacená klaka /viz. změny DC/. Pokud se tak nestane, podlehne sport excesům ovlivněným hlavně byznysem a zbude jen smutné divadlo. Bohužel se to netýká jen tenisu.
[ Reagovat ]
12.09.2018 02:19Od: Fandina
V tom článku je mimo jiné zaujalo vyjádření Martiny ke koučování, které se děje a je nepovolené. Citace:

Ohledně koučování, které mají ženy na okruhu WTA povoleno, zatímco na grandslamech je zakázáno, Navrátilová dala za pravdu sudímu. "Je pravda, že je běžné od většiny trenérů. Hráči ale vědí, že je to může stát fiftýn a jsou odpovědní za chování koučů, a je irelevantní, jestli koučování zahlédnou, nebo ne," uvedla Navrátilová. Podle ní rozhodčí občas hráče nejdřív upozorní, že dostávají od trenérů rady, a teprve napodruhé přijde trest. "To asi neudělal a už se to nedozvíme."

Já myslím, že to je dost problematické téma, hlavně proto, že se to děje i když se to nesmí a hlavně je na sudím, zda to vidí nebo uvidí, protože na rozdíl od kurtu, kde vidí na hráče, v některých případech nemusí ani trenéra hráček znát a nevidí, zda s ním komunikuje.

To je podle mě vždycky problém zákazů, že sice jsou, ale jsou těžko kontrolovatelné, případně je ani nelze vidět.
[ Reagovat ]
12.09.2018 03:45Od: FulnekUltras
Tady to bylo tak drzé a okaté ("vysílání" Moratugla i "příjem" SW), že rozhodčí ze sebe nechat dělat až takového blbce prostě nemohl. Problém SW-teamu je jen v tom, že prostě absolutně není zvyklý na odvážné arbitry - a oponenty vůbec. Tenhle gang zkrátka už léta předpokládá, že si bude ve WTA dělat víceméně co chce, a ostatní ani neceknou. Konečně snad přišla doba zatnout tomuto obludnému kultu tipec.
[ Reagovat ]
12.09.2018 08:03Od: Fandina
Tenhle gang k tomu postavení došel na základě výsledků. Až budeš ty umět hrát tak dobře tenis, také se na tebe bude pohlížet jinak.
[ Reagovat ]
12.09.2018 08:06Od: Fandina
Jinak výstupů už měla Serena dost a pokut také, takže nemáš pravdu, že na to není zvyklá.
[ Reagovat ]
12.09.2018 19:32Od: FulnekUltras
U letité oběti Havlova a Klausova kultu osobnosti podobný přístup nijak nepřekvapí.
[ Reagovat ]
12.09.2018 19:45Od: Fandina
Jj, to víš, bez práce nejsou koláče. Musíš něco umět, aby ses stal elitou. To není jako za komunismu, stačila stranická knižka a už jsi byl elitou.
[ Reagovat ]
12.09.2018 19:48Od: FulnekUltras
jsi jednoduchá elitářka
[ Reagovat ]
12.09.2018 19:53Od: Fandina
Proč jednoduchá, tím, že říkám, že elitou se má člověk stát jen když něco opravdu vykoná, dokáže?
[ Reagovat ]
12.09.2018 21:37Od: FulnekUltras
načež se může beztrestně chovat jako hovado
[ Reagovat ]
12.09.2018 21:46Od: Fandina
Beztrestně?
[ Reagovat ]
12.09.2018 21:47Od: Fandina
Já nikde nepsala, že se někdo může chovat jako hovado. To jsou tvoje slova.
[ Reagovat ]
12.09.2018 21:52Od: Fandina
Jako hovado se nemá chovat nikdo, ani elita, ani neelita. A když se tak někdo chová, tak má být potrestán. Já myslím, že o tomhle se není třeba bavit a mělo by to být jasné každému člověku. Nechápu, jak o tom někdo pochybuje.
[ Reagovat ]
12.09.2018 21:52Od: FulnekUltras
chování Willigangu posvěcuješ sama výše
[ Reagovat ]
12.09.2018 21:58Od: Fandina
To říkáš ty. Já nic takového nenapsala. Napsala jsem jednu větu, že gang se stal gangem, protože k tomu dospěl svým hraním. O chování ani slovo. Nedělej ze mě blba.
[ Reagovat ]
12.09.2018 22:03Od: Fandina
Navíc ani nevidím žádný gang. Možná množstvím lidí, ale stačilo málo, aby se choval neslušně a bylo po gangu.
[ Reagovat ]
12.09.2018 22:05Od: Fandina
Respektive, aby se nechoval slušně, jako v tomhle případě a byl rozmeten.
[ Reagovat ]
12.09.2018 22:05Od: FulnekUltras
Nevnímáš návaznost textu.
[ Reagovat ]
12.09.2018 22:09Od: Fandina
Já jsem se nevyjadřovala k tomu, co si psal. Napsala jsem jen jednu větu. Pokud to nechpeš. Je mi líto.
[ Reagovat ]
12.09.2018 22:16Od: FulnekUltras
Jednu větu mezi deseti dalšími. ;-)
[ Reagovat ]
12.09.2018 22:23Od: Fandina
I kdyby jich bylo deset, význam zůstává.
[ Reagovat ]
12.09.2018 22:26Od: Fandina
Ale aby sis o mně nemyslel, že já schaluji arogantní jednání, tak ti to napíšu znovu. Neschaluji. Ani u elity, ani u neelity. A je dobře, že takové jednání společnost umí potrestat.
[ Reagovat ]
11.09.2018 23:22Od: Pedronegro
no, celkem rozumné shrnutí, jen mi není jasné, možná je to chyba v překladu, její zavedení pojmu, že tenis je velmi demokratický sport, sportovní soutěže obecně jsou svázány přesnými pravidly, na nichž nic demokratického není, jen se v počátku těch sportů na nich možná demokraticky určitá skupina lidí dohodla, ale změny v pravidlech už zcela nedemokraticky provádí v mnoha případech jen jednotlivci pod vlivem nátlakových skupin nebo finančních vlivů, viz toho slizouna Simona, a není pravda, že SW měla svůj kus pravdy, nehrála s mužem, aby mohla hodnotit rozdílné posuzování nebo zacházení, nikdo ji neokradl ani nepodvedl, jen ona se chovala, a možná úmyslně, jak cikánka na sociálce, když jí odmítnou dávky, aby ji pak ještě při ceremoniálu chlácholili, jaká že je šampionka ... to bylo fakt na zvracení, a následující dění, tiskovka a média, to asi byla ta americká demokracie v praxi
[ Reagovat ]
11.09.2018 23:45Od: tommr
možná, že tím myslela to, že zatím mají v tenisu všichni stejný podmínky a mělo by to tak zůstat i nadále. Pokud se ovšem v tenise prosadí ta americká verze "demokracie" reprezentovaná Serenou tzn. větší práva až nedotknutelnost pro vybranou elitu tak pak opravdová demokracie zapláče ...
[ Reagovat ]
12.09.2018 00:18Od: Fandina
I kdyby to tak bylo, že někdo má větší výsady, tak k nim zřejmě nějak dospěl, pokud to je výsledky v tenise, tak na tom není nic špatného. Ale já myslím, že tohle není na pořadu dne, aby někdo zvýhodňoval někoho jiného. Na pořadu dne je spíš všem stejně.
[ Reagovat ]
12.09.2018 01:24Od: Pedronegro
čteš někdy po sobě ty směšné výplody ?
[ Reagovat ]
12.09.2018 01:29Od: Fandina
Rozumíš psanému textu, nebo chodíš do pomocné školy. Podle nicku bych se nedivila.
[ Reagovat ]
12.09.2018 09:45Od: VlS
Fandino, to pak můžeš napsat i o politice - někdo k výsadám dospěl. Výsady jsou ve svém důsledku kořistnickým násilím a v demokracii by být neměly, jsou kontrademokratické. To, že existují není důvod pro jejich legalizaci, ale právě naopak. Jen ta společnost, která se proti výsadám bude tvrdě stavět se může blížit demokracii, byť k ideálu bude vždy daleko. Akceptováním výsad jdem zpět vstříc feudalismu a odtud k pěstnímu právu. Něco tak hloupýho, co jsi napsala se nedá přijmout.
[ Reagovat ]
12.09.2018 09:55Od: Fandina
To není není pravda. Existují výsady i v demokracii. Například poslanecká imunita. Pokud se demokraticky usnese, že bude platit, tak platí. To jsi vůbec nepochopil.
[ Reagovat ]
12.09.2018 10:02Od: Fandina
A nemusíme chodit daleko zůstat u tenisu. Například nasazování. Pokud někdo dospěje žebříčkem na určitou pozici, má výsadu proti ostatním. Ale musí k tomu dospět. Zase je to podle demokraticky vytvořených pravidel.
[ Reagovat ]
12.09.2018 10:09Od: Fandina
A v obou případech, co jsem uvedela, jde o demokracii ve smyslu vláda lidu, tedy demokraticky vytvořené pravidlo.
[ Reagovat ]
12.09.2018 11:31Od: MartinPa
Oba příklady - poslanecká imunita a nasazování do turnajů jsou ovšem daná pravidly daného oboru = stanu se poslancem - mám imunitu, zahrál jsem dobře - jsem nasazen.
Tady je však jiná otázka = kde je v pravidlech, že po vyhraných XY turnajů se můžu chovat k lidem jako hovado? Nebo to je ta "výsada", kterou zde obhajuješ?
[ Reagovat ]
12.09.2018 11:40Od: Fandina
Já psala o výsadách obecně. Například, když se schválí, že ten, kdo vyhraje x GS bude automaticky nasazovaný nevím kam, jak to bylo v minulosti. A samozřejmě to bude demokraticky schváleno, tak to bude platit.

O Serena ani řeč. Udělala výstup a byla potrestaná. Zaslouženě.
[ Reagovat ]
12.09.2018 10:35Od: Smazaný účet
Tak a nyní jsem si dvakrát dupla a všem kteří nebudou souhlasit natluču kokos.Já jsem totiž fandina a kdo je víc.
[ Reagovat ]
12.09.2018 10:38Od: Fandina
Jj, nebát se a nekrást.
[ Reagovat ]
12.09.2018 10:19Od: a.magerova
Mně Fandina hodně připomíná jednu mou příbuznou (70 let)... prostě každý názor jiný než je ten její, je automaticky špatný... a místo, aby se zamyslela nad názory těch druhých, tak je obviňuje z hlouposti... navíc ji přece nebude poučovat kdokoli mladší než je ona, protože ona má životní zkušenosti a přes ty nejede vlak a pokud něco fungovalo před 40-50 lety, tak to musí fungovat i dnes!!! Prostě kravka, za kterou jezdíme jen "z musu" nikoli z radosti... i desetiminutový telefonát s ní je za trest... ale i ona furt tvrdí, jak ji maj všichni rádi a jak je v kolektivu velmi oblíbená, protože má super názory... nejraději má ty, kteří jen kývou (to že si dotyční myslí svoje a jen chtěj mít klid, ona nevnímá), běda, když se najde oponent, hned je urážen... ovšem pro mě dobrá škola, ZÁVAZEK - nebýt jako ona... ;-)
[ Reagovat ]
12.09.2018 10:32Od: Fandina
Ty musíš být hodně zakomplexovaná, když takhle o někom uvažuješ. Tvojí příbuznou neznám, ale to, že někdo říká svoje názory, s kterými ty nesouhlasíš, ještě neznamená, že z tebe dělá blbce. To může říct jen nejhloupější člověk na světě. A jinak hezky umíš plivat. Někde se stala chyba.
[ Reagovat ]
12.09.2018 10:51Od: Krisboy Re: matematika
Už umíš počítat do pěti?
[ Reagovat ]
12.09.2018 10:55Od: Fandina
další zakomplexovaný člověk
[ Reagovat ]
12.09.2018 11:25Od: Krisboy
...a rozdíl mezi číslicí a nulou už ti vnoučata taky vysvětlila?
[ Reagovat ]
12.09.2018 11:28Od: Fandina
To si vážně myslíš, že jsi vtipný nebo proč to píšeš. Chápeš vůbec o čem byla ta diskuse ohledně pětimístného čísla a čísla s pěti nulami. Stačí na to čeština, aby bylo jasno.
[ Reagovat ]
12.09.2018 11:42Od: Krisboy
Nejde o vtip. Jen se tě ptám, jestli už v tom máš jasno.
[ Reagovat ]
12.09.2018 11:43Od: Fandina
Já ano, proto jsem na ten rozpor, chybu, upozornila.
[ Reagovat ]
12.09.2018 13:20Od: Pe3k
Neřekl bych že je Magerka či Krisboy zakomplexovaný.
[ Reagovat ]
12.09.2018 13:40Od: Fandina
Nejsem si jistá, jestli její příspěvky, které vždycky víc popisují negativní jednání druhé, jeho záměry, nazývání kravkou druhých vypovídá o člověku, který netrpí komplexem méněcennosti a nehledá na druhých jen chyby.
[ Reagovat ]
12.09.2018 01:13Od: Pedronegro
možná, že to tak myslela, ale zní to divně, sport není demokratický nebo nedemokratický, to si tady jen jistá pipka asi myslí,ale pokud myslela rovnost, tak by tím diplomaticky varovala před nadržováním SW nebo mužům, ale asi to nechtěla říci naplno ...
[ Reagovat ]
12.09.2018 01:23Od: Fandina
Nepřisuzuj to co si myslí tvůj malý mozeček myšlenkám jistých pipek. Jinak samozřejmě, že Martina myslela demokracii ve smyslu rovného postavení všech.
[ Reagovat ]
12.09.2018 01:27Od: Pedronegro
vida, chytrá slepice, tak proč by SW měla mít výsady
[ Reagovat ]
12.09.2018 01:31Od: Fandina
Martina něco říkala že má mít Serena výsady, neříkala, to je výplod tvého malého mozku.
[ Reagovat ]
12.09.2018 01:32Od: Pedronegro
to jsi psala ty
[ Reagovat ]
12.09.2018 01:35Od: Fandina
To jsem psala já jako příklad toho, že pokud se demokraticky rozhodne, že někdo má mít výsadu a je to za nějakou zásluhu, tak na tom nevidím nic špatného.
Například byly doby, kdy se po vyhraném GS nasazovalo rovnou do finále.
[ Reagovat ]
11.09.2018 23:45Od: Fandina
Asi si pleteš pojmy. To, že je sport svázán pravidly neznamená, že není demokratický. Podle wikipedie lze demokracii definovat jako vládu lidu ve smyslu tvorby zákonů, pravidel, ale také lze mluvit o demokracii ve smyslu rovnosti před zákonem.
Takže pokud se skupina lidí demokraticky dohodla, že některé pravomoci předá třeba jednotlivci, tak je to pořád demokratické pravidlo.
Jinak co se týká Sereny, tak se sama nechlácholila, že jí to vyčítáš. Udělala scénu, protože si myslela, že je jí křivděno a byla za to potrestaná. Co ti na tom připadá nedemokratického.
[ Reagovat ]
12.09.2018 00:31Od: Pedronegro
tvůj slepičí mozeček zřejmě nemůže pochopit psaný text, nerozumíš o co jde, citování wiki to nezachrání
[ Reagovat ]
12.09.2018 00:40Od: Fandina
Já tě chápu, ty nemáš ani ten slepičí mozek, jinak bys nevysvětloval demokracii, jak ji vysvětluješ, a ani tě nenadne se na to nejdřív do někam podívat.
[ Reagovat ]
12.09.2018 00:44Od: Fandina
Nehledě na to, že ani schopen pochopit, že Serena neporovnávala sebe s Naomi, ale sebe s jiný muži.
[ Reagovat ]
12.09.2018 00:46Od: Fandina
sebe s muži
[ Reagovat ]
12.09.2018 01:24Od: Pedronegro
hrála s Naomi, ne s mužem, rozumíš nebo jako obvykle ne :)
[ Reagovat ]
12.09.2018 01:26Od: Fandina
Chceš říct, že Nomi je muž? Že mluvila o Naomi jako o muži? Kam na to chodíš?
[ Reagovat ]
12.09.2018 01:38Od: Pedronegro
zřejmě ne, tak čus, jsi neskutečně kreténská osoba, řekl bych velmi podobná nebo horší než SW, ztráta času ...
[ Reagovat ]
12.09.2018 01:49Od: Fandina
tak hlavně, když máš na koho nadávat, to je nejdůležitější
[ Reagovat ]
12.09.2018 00:49Od: Pedronegro
super slepice :)
[ Reagovat ]
12.09.2018 00:52Od: Fandina
super blb
[ Reagovat ]
12.09.2018 10:50Od: slacker
jojo je to superkrava, to ze bojuje za SW je priznacne pro smejdy vseho druhu. smejd smejda podpori
[ Reagovat ]
12.09.2018 10:54Od: Fandina
největší šmejdové jsou ti, kdo je vidí v druhých, sebestřední šmejdové, kteří umí jen plivat na druhé
[ Reagovat ]
11.09.2018 22:46Od: VlS Martina mě příjemně překvapila
Rukavici ženské otázky nezvedla, střízlivě zhodnotila situaci.
[ Reagovat ]
11.09.2018 23:05Od: Fandina
Jj, je vidět zkušenost. Mně se její vyjádření také moc líbilo. A také to, jak má ráda tenis, přímo to z toho čnělo.
[ Reagovat ]
11.09.2018 21:16Od: FulnekUltras O Martině
jsem tady taky už napsal leccos a stojím si za tím. Na kurtu však měla vždycky úroveň.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist