Vyzkoušejte nový TenisPortal – moderní, přehledný a optimalizovaný i pro mobily
Vyzkoušet

Nosková ve Varšavě světovou jedničku nepřekvapila, Šwiatekové podlehla ve dvou setech

  • WTA VARŠAVA - Linda Nosková (18) potřetí v kariéře do semifinále turnaje WTA nepostoupila. Ve Varšavě česká teenagerka nepřekvapila ve svém premiérovém souboji se světovou jedničkou, domácí favoritce Ize Šwiatekové (22) podlehla 1:6, 4:6. Polka v následném semifinále proti Yanině Wickmayerové (33) neudržela výhodu dvou brejků, neproměnila tři mečboly a o finále bude muset bojovat ještě v neděli.
    29. 7., aktualizováno 30. 7. | Aktuality |  20 komentářů
    Linda Nosková (© Profimedia)Linda Nosková (© Profimedia) 
     

Linda Nosková hned na začátku sezony zazářila v Adelaide, kde vyřadila Darju Kasatkinovou, Viktorii Azarenkovou či Ons Jabeurovou a z kvalifikace se prodrala až do svého do svého prvního finále na okruhu WTA. Zastavila ji až pozdější vítězka Australian Open Aryna Sabalenková.

V následujících měsících se však juniorské vítězce French Open přestalo dařit. Na první vítěznou sérii na okruhu WTA od března dosáhla až v tomto týdnu na tvrdém povrchu ve Varšavě, kde si poradila po bitvě s Chorvatkou Janou Fettovou a hladce se Slovenkou Viktórií Hrunčákovou.

V boji o své třetí semifinále ale nepřekvapila. Proti domácí favoritce Ize Šwiatekové nezachytila začátek utkání, které bylo kvůli dešti odloženo z pátku na sobotu, a v prvním vzájemném střetnutí se světovou jedničkou prohrála za 80 minut hry 1:6, 4:6.

 

Osmnáctiletá Češka v prvním setu za Šwiatekovou výrazně zaostávala, jediný game uhrála až za stavu 0:5. Druhá sada byla vyrovnanější, turnajová osmička hned zkraje vzala Polce podání, ale ta vzápětí vyrovnala. Rozhodl další brejk o čtyři roky starší Šwiatekové v devátém gamu, po kterém už vítězka čtyř grandslamů zápas doservírovala.

"Před čtyřmi týdny jsme spolu trénovaly v Bad Homburgu Takže jsem věděla, jak může hrát. Že hraje dost rychle a má velkou sílu. Takže jsem na to chtěla být připravená. Linda je talentovaná hráčka a jsem si jistá, že bude brzy na vrcholu své hry. Tak snad nás čeká ještě spousta společných zápasů," řekla Šwiateková v pozápasovém rozhovoru na kurtu.

59. hráčku světa Noskovou v příštím týdnu čeká obhajoba semifinále na domácím Livesport Prague Open, kde ji v prvním kole vyzve jedna z kvalifikantek. Poté už se přesune do zámoří na US Open Series.

Vedle Noskové hrály dvouhru ve Varšavě další čtyři Češky. Linda Fruhvirtová a Kateřina Siniaková vypadly v prvním kole, Karolína Muchová a Tereza Martincová ve druhém.

Šwiateková večer nastoupila k boji o finále a měla ho skvěle rozehrané. Nad Belgičankou Yaninou Wickmayerovou vedla 6:1 a 5:2 a v zádech měla dva brejky. Jenže náskok po nevyužití tři mečbolů neudržela, po ztrátě tří gamů v řadě bylo utkání kvůli špatné viditelnosti za stavu 6:1 a 5:5 přerušeno a dohrávat se bude až v neděli.

Ve finále už čeká Laura Siegemundová, která dnes na kurtu strávila více než šest hodin. Nejprve zvládla více než tříhodinovou čtvrtfinálovou dohrávku proti Italce Lucrezii Stefaniniové a po krátkém odpočinku uspěla i v derby s Tatianou Mariaovou, kterou v souboji pětatřicetiletých Němek udolala 5:7, 6:3, 6:4.

Siegemundová hrála semifinále poprvé od července 2019 a vůbec poprvé mimo antuku. Do finále postoupila počtvrté a poprvé po šesti letech. Tituly slavila v Bastadu 2016 a Stuttgartu 2017.

• WTA 250 VARŠAVA •
Polsko, tv. povrch, 259.303 dolarů
sobotní výsledky (29. 07. 2023)
• Dvouhra - semifinále •
Siegemundová (Něm.) - Mariaová (Něm.) 5:7, 6:3, 6:4
• Dvouhra - čtvrtfinále •
Šwiateková (1-Pol.) - Nosková (8-ČR) 6:1, 6:4
Siegemundová (Něm.) - Stefaniniová (It.) 7:6 (7:5), 5:7, 6:3
Wickmayerová (Belg.) - Watsonová (Brit.) 6:4, 6:3

Článek původně publikován pro
Livesport Zprávy.
Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, Livesport
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (20)
30.07.2023 12:41Od: A211
Já jsem s Tenisportal spokojen, jen tak dál.
[ Reagovat ]
29.07.2023 20:37Od: frenkie57 Chybka
Nechci teda být za nějakého šťouru, ale p. Jirásek má v expreskách slušnou botu. Laura Siegemund bude hrát finále na betonu a nikoliv v domácím hamburgu, ale ve Waršavě.smile
[ Reagovat ]
29.07.2023 20:58Od: Petr_Fisk
To je jen rafinovaný test čtenářů, jak jsou vnímaví.
Ale na skutečné znalce si nepřijde.
[ Reagovat ]
29.07.2023 21:17Od: frenkie57
smilesmile
[ Reagovat ]
29.07.2023 23:22Od: Ondřej.Jirásek
mně se líbí, jak si všichni myslí, že na TP pracuju jenom já smile
[ Reagovat ]
29.07.2023 23:51Od: frenkie57
Je jasné, že je vás celý tým, ale vy jste jediný, koho známe(nebo alespoň já).
Nicméně chybka opravena, takže vše je ok. Vesmírná rovnováha je znovu nastolena.smile
[ Reagovat ]
30.07.2023 02:55Od: Ondřej.Jirásek
smile
[ Reagovat ]
29.07.2023 23:51Od: Tomas_Smid_fan
Někdy to tak skoro vypadásmilesmile
[ Reagovat ]
30.07.2023 02:55Od: Ondřej.Jirásek
smile
[ Reagovat ]
30.07.2023 11:11Od: makro99
tak celebrity to holt mívaj těžký....
[ Reagovat ]
29.07.2023 16:56Od: Petr_Fisk
Linda hrála velmi slušně a mít víc zkušeností, tak mohla druhý set i vyhrát.
[ Reagovat ]
29.07.2023 18:10Od: Tomas_Smid_fan
Iga se štěstím a za pomoci lajnových urvala druhý set.smile
[ Reagovat ]
29.07.2023 20:34Od: Petr_Fisk
Se s tím tedy nepářeš...
[ Reagovat ]
29.07.2023 21:50Od: Tomas_Smid_fan
Když jsem kritický k Mušce, musím být i k jiným. Aspoň trocha rovnováhy...
[ Reagovat ]
29.07.2023 16:25Od: NovacekTP
smile jednou to přijde.
[ Reagovat ]
29.07.2023 16:17Od: Dobry-den
Kanár tam není, takže kromě toho začátku docela důstojný výkon i výsledek.

Důležitější bude ovšem příští týden. V Praze má dobrý los, žádná nehratelná soupeřka tam není. smile
[ Reagovat ]
29.07.2023 16:21Od: Kandinsky1
Pět her je dobrej výsledek smile V to jsem ani nedoufal.
[ Reagovat ]
29.07.2023 16:03Od: tommr Linda Nosková
hlavně že to neskončilo debaklem. Jednoznačná prohra se světovou jedničkou se dala čekat ...
Lindě se tento týden odečtou bodu za loňské semifinále z Prahy takže se v žebříčku trochu propadne. Příští týden v Praze to ale může zase napravit ...
[ Reagovat ]
29.07.2023 16:05Od: hanz
No, los nemá zas tak špatný.
[ Reagovat ]
29.07.2023 16:25Od: tommr
rád bych viděl další česko-slovenský derby ve čtvrtfinále ...
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist