Po Japonce Morigamiové chtěli, aby vypustila zápas

31. 5. 2008, 17:40
Aktuality 0
Zdá se, že končí doba, kdy se o regulérnosti v tenise nepochybovalo. Nedávno svět tenisu otřásla kauza Rusa Dayvděnka, který měl některé své zápasy odehrávat podle předem daného scénáře. Nejčerstvější zprávou o ne příliš férovém tenisu je případ tenistky Morigamiové.

Japonskou tenistku Akiko Morigamiovou nabádal prý jeden z reprezentačních koučů, aby vypustila zápas čtyřhry na Roland Garros. Důvodem mělo být to, že její deblová partnerka Aiko Nakamuraová by měla více času připravit se na další turnaj. Tím by si případně mohla zvýšit své šance na olympijskou účast. Informovala o tom japonská tisková agentura Jiji Press.

"Když mi to trenér před zápasem řekl, byla jsem v šoku. Je to ostuda, takové věci by se sportovcům radit neměly. Vždycky se snažím hrát co nejlépe a vyhrát," prohlásila Morigamiová. V samotném utkání prvního kola japonské duo uhrálo jediný game proti čtvrtým nasazeným Chan Yung-jan a Chuang Chia-jung z Tchaj-wanu.

TenisPortal.cz, Jakub Robenek, ČTK

Komentáře

0
Přidat komentář
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist