Pouille porazil Thiema a v Métách získal premiérový titul

25. 9. 2016, 20:59
Aktuality 11
ATP MÉTY - Dvaadvacetiletý Francouz Lucas Pouille ve finále domácího halového turnaje v Métách porazil nejvýše nasazeného Rakušana Dominica Thiema a získal svůj první titul na okruhu ATP.
Dominic Thiem a Lucas Pouille

Lucas Pouille porazil turnajovou jedničku Dominica Thiema z Rakouska 7-6 6-2 a na druhý pokus získal první titul v kariéře. Desátý hráč světa Thiem promarnil šanci na letošní páté turnajové prvenství a první triumf v hale.

Dvaadvacetiletý Pouille letos v dubnu v Bukurešti ve svém premiérovém finále na ATP Tour neuspěl, dnes se ale vítězné trofeje dočkal. V tie-breaku prvního setu sice prohrával 2-5, ziskem dalších pěti bodů však zkrácenou hru ovládl a v druhém setu už na kurtu kraloval.

Osmnáctý hráč světa zdolal o rok staršího Thiema za 80 minut a připsal si letošní jubilejní třicátou výhru. Hráče elitní desítky porazil poprvé v sezoně.