Raonic v Tokiu opět zvítězil, Lacko neměl šanci

4. 10. 2013, 19:43
Aktuality 27
Forma Milose Raonice stále přetrvává. Po triumfu v Bangkoku Kanaďan postoupil v Tokiu už do semifinále, když přehrál slovenského daviscupového reprezentanta Lukáše Lacka za 63 minut dvakrát 6-3.
Milos Raonic

V prvním setu si oba tenisté drželi svá podání suverénně až do stavu 3-3. Následující tři hry ale patřily favorizovanému Kanaďanovi, který získal dvakrát soupeřův servis a vyhrál 6-3.

Na začátku druhé sady získal Milos Raonic rychle soupeřův servis a vybudoval si náskok 3-0. Na skvěle podávajícího Kanaďana Lukáš Lacko recept nenašel, Raonic získal na svoji stranu i druhou sadu a posílil své šance kvalifikovat se na listopadový Turnaj mistrů v Londýně.

Milos Raonic byl po postupu do svého pátého semifinále v tomto ročníku spokojen. "Dobře jsem servíroval i returnoval, po celý zápas byla má hra na vysoké úrovni. Snažil jsem se každou výměnu ukončit co nejdříve a to se mi dařilo. Soupeře jsem nepustil do hry," okomentoval vítěz.

Semifinálovým soupeřem Kanaďana bude Ivan Dodig, který získal letošní třicáté vítězství v duelu s Jarkkem Nieminenem. "S Milosem mám dobrou bilanci," řekl Dodig. "Budu se snažit hrát svoji hru a předvést to nejlepší," dodal.

Druhý semifinálový zápas v Tokiu obstarají svým prvním vzájemným duelem na okruhu ATP del Potro s Almagrem. Nicolas Almagro ukončil ve čtvrtfinále cestu domácím turnajem Nišikorimu třísetovou výhrou 7-6 5-7 6-3.

Juan Martin del Potro si semifinálovou účast zajistil pátým vítězství v pěti zápasech s Ukrajincem Dolgopolovem.  Argentinec bude usilovat o čtvrté letošní finále, v zápasech o titul má pozitivní bilanci 2-1.