Rezaiová je na Bali jako první v semifinále

5. 11. 2009, 16:43
Francouzská tenistka Aravane Rezaiová si jako první zajistila postup mezi nejlepší čtyři hráčky na turnaji na ostrově Bali. Ve svém druhém utkání porazila Maďarku Czinkovou. S turnajem už se naopak loučí Slovenka Magdaléna Rybáriková, která na podniku vítězek turnajů série International neuhrála ani set.
Aravane Rezaiová

Aravane Rezaiová je jednou ze čtyř hráček, které na Bali odehrály už oba zápasy v základní skupině. A je první, která zvítězila v obou: poté, co porazila Německu Lisickou, si dnes poradila i s Melindou Czinkovou z Maďarska.

Vítězství se ale nezrodilo snadno. Poté, co vyhrála úvodní set 6-3, jí začátek druhé sady utekl a zanedlouho prohrávala už 1-5. Czinková měla navíc v dalším gamu setbol, ale nevynucenou chybou udržela Rezaiovou ve hře o zisk setu, a Francouzka toho využila. Poté, co udržela podání, vyhrála dalších pět her v řadě a zvítězila 6-3 7-5.

"Byl to velmi těžký set," řekla po utkání Rezaiová. "Psychicky jsem byla dole a bylo pro mě složité vydržet bojovat," dodala.

Dramatický průběh měl i dnešní zápas skupiny A mezi Shahar Peerovou a Slovenkou Magdalénou Rybárikovou. Izraelská hráčka vedla už 6-1 4-1 a zdálo se, že si vítězství ve svém první zápase nenechá ujít. Další game ale Rybáriková při podání své soupeřky vyhrála bez ztráty míče a následně získala i další tři gamy. Peerová se ale nenechala rozhodit, set dotáhla do tie-breaku a v něm zvítězila.

"Za stavu 4-1 začala hrát trochu líp," řekla na adresu Rybárikové Peerová. "Začala měnit hru, chodila víc na síť a já se trochu moc stáhla do obrany. Musela něco změnit, protože jsem vedla celý zápas, ale jsem šťastná, že jsem dokázala vyhrát ve dvou setech."

Pro Rybárikovou znamená porážka konec nadějí na postup a z Bali odletí bez zisku jediného setu. Peerová se zítra utká s Marion Bartoliovou o vítězství ve skupině.

Ve skupině C se do hry vrátila japonská veteránka Kimiko Dateová-Krummová, jež zdolala Španělku Anabel Medinaovou 6-4 6-3. Situaci nicméně zamotal především dnes udělený roční trest za doping pro Belgičanku Yaninu Wickmayerovou, která kvůli němu v turnaji pokračovat nemůže. Semifinalistka US Open porazila v prvním duelu Dateovou a v pátek se měla utkat o postup s Medinaovou.