Roscoe Tanner: Dělo z Chattanoogy

  • "Leonarde, objednej mi něco k pití, úplně mi z toho našeho kluka vyschlo v krku." "Všechno si moc bereš, Anno, víš přece, že Roscoe nemůže pořád vyhrávat." Bělovlasý Leonard Tanner v baru wimbledonského All England Clubu zvedl ruku a pokynul na číšníka.
    17. 11. 2008, 07:00 | Legendy tenisu |  0 komentářů
    Roscoe TannerRoscoe Tanner 
     

 

Roscoe Tanner
USA, *1951
mistr Austrálie 1977
člen vítězného týmu Davisova poháru 1978, 1979, 1981

"Za chvilinku tady bude ten reportér, prosím tě, co mu budeš povídat."
"Hlavně mu připomenu, jak Roscoe začínal. Pamatuješ si, jak jel na první juniorský turnaj do Kalifornie?"
"Bodejť bych si nepamatovala. Přijel rozčilený, jak o něm napsaly místní noviny, že přiharcoval z venkovských hor z Tennessee. Postavil se na práh haly a povídá: Maminko, podle toho, jak mě ten novinář popsal, jsem měl nastoupit k dalšímu zápasu bos, žvýkat seno, kouřit dýmku z kukuřičné šišky a mít v ruce džbán whisky."
"A o mně si přece mysleli, že jsem ho vychovával jako zálesáka a živím se prodáváním pašovaného alkoholu. Víš, Anno, musím se vždycky zasmát, když ho slyším, jak se tenkrát hájil. Určitě se postavil pěkně zpříma a řekl: Tak abyste věděli, jsem z Lookout Mountain a to je velmi bohatá obec. Přehlédneme East Valley a vidíme skoro osmdesát mil daleko. A když je nebe jasné, vidíme do sedmi států, Severní a Jižní Karolíny, Alabamy, Virginie, Georgie, Kentucky a Tennessee. Bydlíme nad Chattanoogou a můj táta je vyhlášeným právníkem celého okolí."

"Leonarde, tamhle je myslím ten reportér."
"Neměj strach, Anno, najde si nás. On potřebuje nás a ne my jeho. A pak, maminko, Roscoe teď pár let bude vždycky ozdobou tohohle turnaje.

Upravil si pletenou vázanku a posadil si tmavomodré sako pevněji do ramen. Mezi barovými stolky se k nim tlačil malý muž.
"Tak jsi, Anno, měla pravdu, je to on."
"Jako vždycky, Leonarde."

Pětašedesátiletý nejstarší společník advokátní kanceláře TANNER A JOHN v Chattanooze se postavil a podal reportérovi ruku. "A to je má žena," ukázal směrem k ní. "Přijeli jsme do Evropy podívat se na syna."
"Loni tady obrovsky překvapil, když hrál ten krásný zápas s Borgem. A málem ho porazil, pátý set byl překrásný, Švéd už toho taky měl plné zuby."
"Roscoe moc chtěl vyhrát, ale když Borg je velký tenista. Syn byl po finále skleslý, říkal jen: Proč já musím žít zrovna v době, kdy hraje Borg."

Reportér si vytáhl blok. Podíval se na Leonarda Tannera a všiml si, že ten šedovlasý Američan má v sobě hodně sebevědomí. Je stejný jako všichni odtamtud, pomyslel si. Jen mu asi ještě chybí, že málo lidí ve Wimbledonu ví, že právě on je otcem tenisty, kterému na turnaji v Palm Springs naměřili při podání rychlost 246 km za hodinu. … Následující stránka »

 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist